içinde

Ünlü Ayakkabı Markası Nike, Sanal Ayakkabı Üreticisi Aldıktan Sonra NFT’leri deniyor

Aralık ayı ortasında Nike, kültürü ve oyunu birleştiren çevrimiçi koleksiyon ürünleri sunmak için dijital inovasyonu kullanan önder bir marka olan RTFKT’yi satın aldığını duyurdu.

Bu, Nike’ın blok zinciri, meta veri tabanı ve kripto para birimi alanına geçişini genişletmek için yapmış olduğu son olarak çabadır.

“Bu satın alma, Nike’ın dijital dönüşümünü hızlandıran ve spor, yaratıcılık, oyun ve kültürün kesiştiği noktada sporculara ve yaratıcılara hizmet etmemize imkan tanıdığı olan bir başka adımdır.”
Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe yapmış olduğu açıklamada.

Özgün, bağlantılı bir markaya sahip oldukca yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi ediniyoruz ve Nike’ın dijital ayak izini ve yeteneklerini genişletiyoruz.”
2020 yılında Benoit Pagotto, Chris Le ve Steven Vasilev tarafından kurulan RTFKT, benzersiz sanal ürünler ve deneyimler oluşturmak için son olarak oyun motorlarını, NFT’leri, blok zinciri kimlik doğrulamasını ve artırılmış gerçekliği kullanır. RTFKT ayrıca topluluk üyeleri için sınırı olan “dövme etkinlikleri” esnasında dijital NFT’lerin fiziksel ürünlerini de oluşturur.

Diğer moda markaları, metaverse’in kitlesel olarak benimsenmesi öncesinde dijital iddialarını ortaya dercetmek için bir ayak yarışında olduklarından, Nike bir “süratli takip” stratejisi izliyor benzer biçimde görünüyor. Örnekler arasında, NFT’leri aslına bakarsanız başlatmış olan Dolce & Gabbana, Jimmy Choo ve Adidas AG sayılabilir. Aslında, Adidas’ın “Into the Metaverse” NFT koleksiyonunun bu ay lansmanı, 23 milyon dolarlık satış getiren bir ani başarıydı. Bu tür NFT kazançlarını artırmak laf mevzusu olduğunda, Nike “Sadece Yap” istiyor.

Geçen ay Nike, herkesin yeni oyunlar yaratmasına ve her insanın bu oyunları oynamasına müsaade eden bir çevrimiçi oyun ve oyun yapma platformu olan Roblox’ta “Nikeland”ın yaratılmasıyla metaverse ilk büyük adımını duyurdu.

Nikeland şu anda ziyaretçilerin arkadaşlarla etiket, zemin lav ve yakar top benzer biçimde oyunlara katılmasına izin veriyor. Ancak Nikeland vasıta kiti, içerik oluşturucuların etkileşimli spor malzemelerinden kendi mini oyunlarını kolayca tasarlamalarına imkan tanır.

Ek olarak, kullananların çevrimdışı hareketi çevrimiçi oyuna aktarmak ve Nikeland avatarlarını hususi Nike ürünleriyle donatmak için mobil cihazlarında gerçek hayattaki ivmeölçerleri senkronize etmelerine olanak tanıyan parasız bir sanal ayardır. Nike, metaverse yarışı kaybetmemek için hızlı koşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Eminem, kendisine benzeyen Bored Ape Yacht Club NFT’yi 452 bin dolara satın aldı

steam hacked

Steam Hesabınız Hacklendiyse Yapmanız Gerekenler