içinde

Celsius tartışmaları medya manşetlerini doldurdu !

Celsius COİN
Celsius COİN

14 Haziran’da, altcoin Celsius tartışmaları medya manşetlerini doldurmaya devam etti.

Celsius GÜNCEL FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

14 Haziran’daki haberler, platformun CEL tokenının, bir borsa aksaklığı veya kısa süreli bir sıkıntı gibi görünen bir olaydan sonra büyük kazançlar elde etmesini içeriyordu.

CEL fiyatı bir ani mumda 0.18 dolardan 1.55 dolar yükseldi. Ardından aynı bir saatlik mum içinde tekrar 0.60 dolara düştü.

Altcoin Celsius, Dai (DAI) satıyor: İflastan mı kaçıyor?

Şu anda analistler, patlayıcı fiyat kırılmasının nedeni konusunda endişeli. Bazıları Celsius’un borçlarının bir kısmını geri ödemesini gerekçe olarak gösterirken, diğerleri FTX borsasındaki olası bir hatayı short squeeze’in nedeni olarak gösteriyor. Celsius bir takım borçlarını kapatmak için çabalıyor. Bazı yatırımcıların bunu, platformun mevcut kargaşadan sağ çıkabileceğinin bir işareti olarak görmesi mümkün.

Twitter analisti Hsaka, on chain verilerin, yakın zamanda Celsius tarafından kontrol edilen bir cüzdana 28 milyon dolarlık Dai (DAI) yatırıldığını belirtti. O zamandan beri borç geri ödeme adresi olarak tanımladığı ayrı bir adrese gönderildiğini gösterdiğini söyledi. Analistler, Celsius’un stratejisinin fon bulundurduğu MakerDAO kasalarındaki tasfiye fiyatını düşürmek ve nihayetinde iflastan kaçınmak olduğuna inanıyor.

FTX’te kullanıcı arayüzü sorunları

Borç geri ödemesinin başlaması Celsius’a daha fazla güven verilmesine yardımcı olmuş oldu. Ancak, birkaç kripto traderı FTX borsasında token alıp satmaya çalışırken sorunlar yaşadığını bildirdi. Tweet’e verilen birkaç yanıt, FTX’te CEL satmaya çalışırken kullanıcı zorluklarını doğruladı. Twitter kullanıcısı Karl Larsen, “short pozisyonlarını yalnızca 0,87-0,95’te doldurabileceklerini” söyledi.

FTX’teki kullanıcı arayüzüyle ilgili zorlukların CEL’in hızlı yükselişinde rol oynama olasılığı, CEL fiyatının yükseldiği zamana göre kullanıcı ara yüzünün ne zaman düştüğünü vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan analitik sağlayıcısı TheKingFisher tarafından da not edildi. TheKingfisher’a göre, UX düştüğünde, “traderların çoğu riskten korunamadı. Pozisyonlarını kapatamadı [veya] azaltamadı.” Bu nedenle, FTX’te yaşananları, kullanıcıları tasfiye etmek için yapılan manipülasyonlar olarak gösteriyor.

Yalnızca başka bir short squeeze mi?

Bazı analistler, Saleem Lala’nın belirttiği gibi, fiyat kırılmasının eski moda bir kısa süreli sıkışmadan başka bir şey olmadığını söylüyor. CEL’in fiyatının ilerlemesiyle ne olacağını göreceğiz. En olası suçlunun kademeli bir tasfiye olduğu görülüyor. Çünkü bu tür olaylar güçlü piyasa volatilitesi sırasında nispeten sık görülüyor. Örneğin, Chain (XCN) tokeni, kademeli tasfiyeler nedeniyle fiyatı yüzde 95 düştüğü için 14 Haziran’da benzer bir olaya maruz kaldı.

https://twitter.com/saleemlala/status/1536758967879118848

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

ethereum

Ethereum 1016 dolara düşerse Yüksek Satış Bekleniyor !

domates püreli tavuk webilginc

Havuçlu Patatesli Kelebek Tavuk Nasıl Yapılır ?