içinde

Ünlü CEO Altın ve Bitcoin Fiyatını Yorumladı: 3x Yapacak!

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin fiyatının altın üzere başka kıymet deposu varlıklarını şeytanlaştırana kadar yılda üç katına çıkmasını bekliyor.

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin fiyatı 3 katına çıkacak!

Yeni verdiği bir röportada MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘in büyümeye devam edeceğini belirtiyor. Ayrıyeten MicroStrategy CEO’su,  BTC’nin gevşek para siyasetleri sayesinde yüzlerce trilyon doları çekmeye devam edecek nakdî bir güç sahip olduğunu söylüyor. Michael Saylor hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Parasal enflasyon oranını %15 artırdığım mali genişleme ortamında, 300 trilyon doların fiat türevi olmayan bir bedel deposu bulması gerekiyor. Bu, Bitcoin’in büyümeye devam edeceği ve nakdî gücünün büyümeye devam edeceği ve altın’ı, gümüşü, devlet borçlarını, tahvil endekslerini, pay senedi endekslerini, her nakdî güç kaynağını şeytanlaştırana kadar muhtemelen yılda %200 büyüyeceği manasına gelir. Bu, satın alma gücünü kaybetmek istemeyen ve kıt bir varlığa muhtaçlığı olan biri için yalnızca bir kıymet deposu… Bu durumda, hakikaten bir son görmüyorum. Bence önümüzdeki on yıl boyunca, son on yılda yaptığı şeyle epey orantılı bir oranda artmaya devam edecek.

Bitcoin boğası: Önder kripto para, altın’ı geride bıraktı

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Bitcoin boğası başkan kripto paranın bedelli metalin parlaması gereken bir devirde altın’ı geride bıraktığına da işaret ediyor. Michael Saylor mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Son 12 ayda Bitcoin %300 arttı ve altın %15 arttı. Altın’ın uygun performans göstermesi gereken bir yıl… Nakdî genişlemeyle birleşen bir siyasi istikrarsızlık yılı istiyorsanız, bu hayatım boyunca hatırlayabildiğim en uygun yıl. Belki 70’lerde bir şeyler vardı lakin son 20 yahut 30 yılda bu, altın’ın patlaması gereken en düzgün yıldı ve olmadı. 

İşte Bitcoin’i altın ve gayrimenkulden daha düzgün bir paha deposu yapan özellikler

Michael Saylor, Bitcoin’i altın ve gayrimenkulden daha düzgün bir paha deposu yapan özellikleri vurguluyor. Michael Saylor hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi, Bitcoin neden daha âlâ bir varlık? Çünkü siber uzayda saf nakdî mülkiyet. Ağırlığı yoktur. Bu nedenle onu ışık suratında hareket ettirebiliyorum. Altın’ın Manhattan’da yahut Londra’da bir kasaya girmesi gerekiyor ve kimi bankalar, birtakım karşı taraflar ve birtakım hükümetlerin kontrolünde… Bir milyar dolarlık altın’ı birkaç saniye içinde gezegenin bir tarafından gezegenin öteki tarafına taşıyamıyorum… Yüz milyon dolarınız varsa ve California’da arazi satın aldıysanız, California valisinin arazinin pahası üzerinde bir ölçü gücü vardır. Hükümet varlığa ziyan verebilir… Bitcoin ile hükümet varlığa bu kadar kolay ziyan veremez. Fizik maddeleri varlığa ziyan vermez ve yazılım mühendisliği varlığı geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Tecrübeli Trader’dan Bitcoin ve Altcoin İddiası ile Yatırımcılara Altın Tavsiyeler

ARK Invest CEO’sunda Bitcoin ve Altın İddiası: Daha Fazlası Geliyor!