içinde

Ünlü CEO’dan Şoke Eden İddialar: Ölüyor, Altın’larınızı Satın! Bundan Alın

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yatırımcıların birçoklarının önümüzdeki yıllarda Bitcoin satın almak için altın satacağını ve sarı metali mevte terk edeceğini kestirim ediyor.

Michael Saylor: Altın meyyit para! Altın’ınızı satın, Bitcoin satın alın

Dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Nomad Capitalist’ten Andrew Henderson ile yaptığı röportajda, değerli açıklamalarda bulundu. Michael Saylor, yatırımcıların servetlerini BTC‘de saklamayı tercih ettikleri için 10 trilyon dolarlık altın piyasasının yok olacağını söylüyor.

Michael Saylor, yatırımcıları “ölmekte olan bir varlık olarak gördüğü” altın’dan en son çıkanlar olmamaları konusunda uyarıyor. Michael Saylor bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın meyyit paradır. Altın’ınızı satın, Bitcoin satın alın. Zira öteki beşerler altın’larını satacaklar ve altın’larını döktüklerinde dışarı çıkan son kişi siz olacaksınız. Sanırım altın para kazanıyor… Şu anda altın olarak 10 trilyon dolarlık nakdî güç var. Sonunda, onu elinde tutmak isteyecek olan yalnızca merkez bankaları olacak. Her özel rasyonel aktör bundan uzaklaşacak ve Bitcoin’e geçecek.

MicroStrategy CEO’su: Altın süratle yükselmesi gereken bir devirde zayıf görünüyor

İş zekası devinin CEO’su, bedelli metalin en düzgün günlerinin geçmişte kaldığının bir delili olarak altın’ın süratle yükselmesi gereken bir devirde zayıf performansına işaret ediyor. Michael Saylor mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ne için düzgün? İnsanlar siyasi huzursuzluk için altın tuttu. Para basımına karşı bir korunma olarak altın’ı fiyatlar. Bu yıl ondan çok şey aldık. Altın neden üçe katlanmadı? Son altı aydaki her varlık sınıfına bakın. Altın’a bakın, NASDAQ’a bakın, S & P’ye bakın, tahvillere bakın. Hiçbir yere gitmiyorlar. Ne çalışıyor? Bitcoin çalışıyor. Üç katına yahut dört katına çıktı, lakin kolay kolay üçe katlandı diyelim…

Michael Saylor: Bitcoin’e toplu göç olacak

MicroStrategy CEO’su argümanını güçlendirmek için Bitcoin kullanan ve kullanmayan firmaların muvaffakiyetini karşılaştırıyor. Michael Saylor hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Square çalışıyor, zira Square, Bitcoin’in ağına bağlı. Square, bir taşınabilir uygulamada Bitcoin satın almanıza müsaade verir. PayPal, Bitcoin’e bağlı olduğu için çalışıyor ve bir taşınabilir uygulamada çalışıyor. GrayScale, yatırım fonlarını Bitcoin’e bağladıkları için çalışıyor. Bu dijital mali ağa bağlanan şeyler çalışıyor. Geleneksel prestiji paranın üstünde işleyen şeyler -euro ve dolar- kesiliyor. Venezuela, Arjantin, Lübnan, Güney Afrika’da şirketlere yahut yatırımlara sahip olacak kadar şanssızsanız, boşluğu doldurun. Hiç çalışmıyorlar, zira para üniteleri çöküyor. Ne kadar rekabetçi olursa olsun, çökmekte olan yahut zayıflayan bir para ünitesinde gelir elde ediyorsa, hiçbir şirket başarılı olamaz. Bu, para üniteleri bedel taşımazsa bu pay senetlerinin hiçbirinin bir kıymet deposu olmayacağı manasına gelir. Yüzde 15’lik bir yıllık nakdî enflasyon akımına karşı yüzüyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Değerli Dönüm Noktalarını Bildi! İşte Savlı Altın ve Bitcoin İddiası

Türk Altın Piyasaları Uzmanı: Gram Altın Bu Fiyatları Görebilir!