içinde

Ünlü Gazeteci Uyardı: Bu 2 Altcoin, LUNA Üzere Çökebilir!

Bir Fox gazetecisi, kripto yatırımcılarının, gözünün Tron’un USDD’sinde olduğunu söyledi. USDD, tıpkı Terra (LUNA)’nın UST stablecoin’i üzere sabitini kaybetmişti. İşte detaylar…

Tron ve USDD LUNA üzere mi olacak?

Tron’un lokal kripto parası olan TRX bir dalış yaptı ve yatırımcılar güç bir hafta geçirdi. Zira, stablecoin USDD, ABD doları sabitinden ayrıldı (de-pegging). Bu sırada Fox gazetecisi Eleanor Terrett, TRX ve USDD’de neler olup bittiğiyle ilgileniyor üzere görünüyor. Gazeteci, bir tweet’te, bilhassa birkaç hafta evvel Terra Luna ve UST’ye olanları göz önünde bulundurarak, kripto yatırımcılarının şu anda iki coin’e büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere UST sabitinden ayrıldı ve yanına Luna’yı da alarak özgür düşüşe geçti. İkisi şimdi güzelleşmedi ve asla evvelki kıymetlerine geri dönemeyebileceği konuşuluyor.

Bu ortada Tron ve Tron DAO , USDD sabitini müdafaaya çalışırken piyasaya milyarlarca dolarlık teminat yağdırıyor. Bu maksat için şimdiden yaklaşık 2 milyar dolar ve 5 milyardan fazla TRX dağıtıldı. Bununla birlikte, USDD hala sabitlenmiş durumda. Şu an, USDD 0.95 dolar değerindeyken, TRX 0,059 dolar olarak fiyatlandırıldı. TRX, son yedi gün içinde şimdiden yüzde 20’ye yakın kayıp yaşadı. Yeniden de, bu tesirler, hafta sonu kripto piyasasını kasıp kavuran çok düşüş eğilimine bağlanabilir. Bitcoin, 2017’de kaydettiği evvelki tüm zamnaların en yüksek düzeyi olan 20.000 doların da altına inerek 18.000 dolar düzeylerini gördü. Lakin BTC ve ETH toparlanıyor. Birebir şeyin TRX ve USDD’ye de olup olmayacağı şimdi bilinmiyor.

Piyasada olup bitenden ders çıkarmadık mı?

Fox muhabiri Eleanor’a nazaran akıllı yatırımcılar, değişken varlıkların başka değişken varlıklar tarafından desteklendiği mevcut piyasa ortamına karşı temkinli. Görünüşe nazaran, bir varlık dalgalanırken; bir stablecoin olduğunu sav etmek, inanç vermenin en düzgün yolu değil. Bunun üzerine bir yatırımcı gazeteciye çılgın bir yüzde 40 artı yıllık getiri protokollerinin her vakit istikrarsız olacağını söyledi. Gazeteci ise aşağıdaki sözleri kullandı:

Bir yatırımcı bana şöyle diyor: Varlıkları öteki değişken varlıklarla desteklemenin ve bunlara stablecoinler demenin düzgün bir fikir olduğunu kim düşündü? Görmezden gelinen temel iktisat prensipleri, her vakit sürdürülemez olacağına kelam verilen yüzde 40’tan fazla çılgın getiri ile destekleniyor. Sözün tam manasıyla bir topluluk olarak hiçbir şey öğrenmedik mi?

Terra örneğinde, stablecoin UST, sabitini kaybetti. Terra takımı, depeg’i durdurmak için milyarlarca yatırım yaptı lakin yararı olmadı. Terra grubu yeni bir zinciri piyasaya sürdü. Eski zincire Terra Classic (LUNC) ismi verildi. Yeni zincir ise artık Terra (LUNA) ismiyle yayınlanıyor. Sonuç olarak, Terra’nın kurucusu Do Kwon ve Terra Labs Güney Kore ve ABD’de davalarla karşı karşıya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Süratle Koşanlar: Bu 22 Web3 ve Metaverse Coin Patladı!

ARM tabanlı dizüstü pazarının hakimi Apple Webilginç