içinde

Ünlü Müzisyen Timbaland’da NFT Dünyasına Girdi !

Ünlü Müzisyen, imalatçı ve Beatclub kurucu ortağı Timbaland, sanat dünyasının ilk NFT’sini gerçekleştiren ve onu 1.4 milyon dolara satan Jennifer ve Kevin McCoy ile iş birliği yaparak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

Timbaland, Monegraph NFT platformunu kullanarak, EP’si Opera Noir’den bir takım NFT oluşturdu.

Jennifer ve Kevin McCoy tarafınca iş birliğiyle açılan NFT sanat eserleri, 1970’lerin DJ ve stüdyo ekipmanlarından esinlenmiştir.

Timbaland basın temsilcisi, NFT Yapımcı Mix Serisi olarak adlandırılan Opera Noir EP’deki her şarkının 5 ila 8 farklı NFT’ye haiz olacağını söylüyor.

Her parçanın müzik öğelerine bakılırsa farklı biçimde yayınlanacak ve şarkı başına toplam ortalama 50-90 dijital koleksiyon olacak.

Opera Noir NFT’yi satın alacaklara ayrıca Timbaland ritimleriyle kendi tasarımlarını yaratmaları için çevrimiçi bir mix board da sağlayacak.

Opera Noir için ilk NFT’ler 2 Kasım’da açık artırmaya çıkacak. Timbaland ayrıca koleksiyonun bir kısmını fanatiklerine ücretsiz olarak vereceğini söyledi.

Timbaland, NFT yaşamına ilk kere dahil olmuyor. Ağustos ayında, Timbaland ve öteki sanatçıların hazırlanmış ritimlerden müzik yaratmalarını elde eden beat marketplace Beatclub, dijital borsa Upstream ve fanatik katılım platformu Global Fan Exchange’e (GFX) güç veren bir FinTech firması olan Horizon Fintex ile konsorsiyum kurdu.

Timbaland konuyla alakalı şunları söyledi;

“Müzik NFT’leri artık işimizin bir parçası. Müzisyenlere kendilerini anlatım etmeleri ve hayranlarla etkileşim kurmaları için yeni bir yol sunuyor. Sektörümüz için eleştiri olan, şu anda NFT’lerde yaptığımızla, akış benzer biçimde öteki formatlarda sahip olduğumuz medya hakları korumasını uygulama kabiliyetidir. Monegraph’ın dijital hak kontrolleri ile artık müzik dünyasında NFT’lerin yayınlanmasını güvenilir bir şekilde ölçeklendirmek için ihtiyaç duyulan entelektüel korumaya sahibiz.”

Kevin McCoy ise şöyle konuştu;

“R&B’nin kökenini kutlayan bu müziğe algoritmik olarak yönlendirilen görsellerle bu işin için olmaktan heyecan duyuyoruz. Müzik NFT koleksiyonunu tanıtmak için sanat ve teknoloji pratiğimize danışan Timbaland ile ortak olmak coşku verici.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

danilo Panna Scotta

Danilo Şef’in İmza Yemeği Panna Scotta Nasıl Yapılır ? Panna Scotta Tarifi

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Dünyasına Giriş Yaptı