içinde

Ünlü Şirket, Bu Kripto Para Varlıklarının Yarısını Sattı! 

Bitfarms, likiditeyi güzelleştirme ve borçları ödeme stratejisinin bir kesimi olarak 3 bin Bitcoin sattı. Şirket idaresi, kripto para satışının, mevcut ortamda en uygun ve en ucuz sistem olduğunu düşünüyor.

Kripto para madencisi, BTC’lerini borç ödemek için satıyor

Kanadalı kripto para madencilik firması Bitfarms, yaklaşık 62 milyon dolar kıymetinde Bitcoin (BTC) sattı. Şirket, Haziran ayında borcunu azaltmak için satıştan elde edilen geliri kullandığını belirtti. Bitfarms’ın finans şefi Jeff Lucas, bahse ait olarak şu açıklamayı yaptı:

Likidite kaynağı olarak BTC varlıklarımızın bir kısmını ve günlük üretimi satıyoruz. Zira bu, mevcut piyasa ortamında en âlâ ve en ucuz prosedür.

Bu bağlamda Salı günü yaptığı açıklamada Bitfarms, son yedi gün içinde 3.000 Bitcoin, sattığını söyledi. Bu da kripto madenciliği firmasının kabaca 6.349 BTC varlığının yaklaşık %47’sini sattığı manasına geliyor. Şirkete nazaran, BTC satışlarından elde edilen 62 milyon dolarlık fon, borç ödemesi için kullanılacak. Yani, Galaxy Digital ile BTC takviyeli kredi tesisini azaltarak borcunu yine dengeleyecek.

“Mevcut piyasa ortamında en âlâ ve en ucuz prosedür olduğunu düşünüyoruz”

Bitfarms, satılan kripto para ile, kredi tesisini Haziran ayında 100 milyon dolardan 66 milyon dolara düşürdü. Ayrıyeten, şimdiki ödemeyle borcunu 38 milyon dolara indirdi. Bitfarms baş finans sorumlusu Jeff Lucas’a nazaran, madencilik firması günlük ürettiği tüm Bitcoin’i (kabaca 14 BTC) artık HODLing’ yapmıyor. Bunun yerine ‘likiditeyi artırmak ve şirketin bilançosunu kaldıraçtan arındırmak ve güçlendirmek için harekete geçmeyi seçiyor.

Bitfarms ayrıyeten, ekipmanı finanse etmek için NYDIG ile 37 milyon dolarlık bir mutabakat imzaladığını söyledi. Buna ilaveten firmanın likiditesini yaklaşık 100 milyon dolara çıkardığını açıkladı. Jeff Lucas, mevzuya ait olarak şu açıklamayı yaptı:

Uzun vadeli BTC fiyat öngörümüzdeki yükseliş devam ediyor. Bununla birlikte, stratejik değişiklik, birinci sınıf madencilik operasyonlarımızı sürdürme ve gelişmiş madencilik iktisadı beklentisiyle işimizi büyütmeye devam etme konusundaki en kıymetli önceliklerimize odaklanmamızı sağlıyor. BTC varlıklarımızın bir kısmını ve günlük üretimimizi bir likidite kaynağı olarak satıyoruz. Bunun mevcut piyasa ortamında en güzel ve en ucuz formül olduğunu düşünüyoruz.

Bu ortada Bitfarms, Ocak ayı itibariyle, Bitcoin 41.000 doların üzerindeyken yaklaşık 177 milyon dolar kıymetinde 4.300 BTC’ye sahipti. Kurucu ve CEO Emiliano Grodzki, şirketin stratejisinin “en düşük maliyetle ve en süratli müddette en fazla Bitcoin biriktirmek” olduğunu söyledi.

Son günlerde BTC ve ETH dahil olmak üzere büyük kripto paralarda çok fiyat oynaklığı var. Bitfarms’ın atağı de tam bunun ortasında geldi. Kriptokoin.com’dan takip etiğiniz üzere Cumartesi günü, BTC fiyatı 18.000 doların altına düştü. Bu durum, Aralık 2020’den bu yana birinci sefer gerçekleşti. Lakin o vakitten beri Bitcoin 21.000 doların üzerine çıktı. ETH fiyatı ise Cumartesi günü 18 ayın en düşük düzeyine, 1.000 doların altına benzeri bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte başkan altcoin, Salı günü 1.200 doların üzerini gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Liste Çıktı: İşte Yatırımlık 10 Metaverse Coin!

Bu Bitcoin Tahminleri Ürküttü: 17 Bin, 12 Bin ve 10 Bin Dolar!