içinde

Ünlü Yatırımcı: Bu NFT Coin’den Aldım! HODL Yapıyorum

Bir yatırımcı, 2021’de 1.700 dolara bir NFT coin satın aldı ve HODL’yi planlıyor. Ayrıyeten kripto piyasasındaki erimesinin neden Web3’te çalışmak için işini bırakmasını engellemediğini açıklıyor.

İlk NFT coin trade’i başarısız olsa da ikinci de tutturdu

Keith Martin, geçen yıl Mayıs ayında bir Bored Ape Yacht Club satın aldı. Bu NFT coin için 500 dolardan daha az ödedi. Piyasanın yeni patlamaya başladığı göz önüne alındığında, bunu kâra çevireceğinden emin görünüyordu. Lakin işler bu türlü gitmedi ve Martin birinci trade’inde bir kayıp yaşadı.

Bununla birlikte, dijital varlık piyasasının geleceğine olan inancı tesirli oldu. Aldığı dersle bu sefer yaklaşık 1.700 dolar (0,64 ETH) karşılığında bir tane daha satın aldı. 31 yaşındaki Martin, Pazartesi günü NFT.NYC konferansında verdiği demeçte, şunları söyledi:

İlk başta sattıktan sonra, daha fazla para için çabucak diğer bir NFT coin satın aldım. Zira bundan sonra ne olacağını nitekim kaçırmak istemedim.

O vakitler, 1 ETH yaklaşık 2.700 dolar kıymetindeydi. Bugün, bu yıl kripto para ünitelerinde kısır bir bozguna kurban gittiği için yaklaşık 1.111 dolar pahasında. Bu ortada, Martin’in ödüllü Bored Apes NFT’si mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 111.000 dolar pahasında. Martin, şu açıklamayı yaptı:

O vakitler pek bir şey yoktu. Meğer bugünlerde günde yaklaşık 10 yeni proje var. Bir yıl evvel, birkaç günde bir yalnızca bir yeni proje vardı. Bu yüzden Telegram ve Twitter’da olmak, o sırada birçok insan Bored Ape’in bir sonraki CryptoPunks olacağını söylüyordu. Ben de bir tane aldım.

“Kripto alanını ve NFT’leri katiyetle gelecek olarak görüyorum”

Twitter’da IllusiveApe’i kullanan Keith Martin, 2017’de bir pazarlama şirketinin kurucu ortağıydı. Fakat yaklaşık bir yıl evvel NFT’lere girmeye başladığında tutkusu dijital varlıklara kaydı. Haziran ayında, kurulmasına yardım ettiği şirketteki işinden ayrıldı. Şu anda bir Web3 şirketi olan Tribe için çalışıyor. Zira NFT kesimine olan tutkusu ana odak noktası haline geldi. Bu husustan şunları tabir ediyor:

Kripto alanını ve NFT’leri mutlaka gelecek olarak görüyorum. Bu yüzden dahil olmak için şimdiden daha düzgün bir vakit olmadığını düşündüm.

Martin, NFT coin koleksiyon kesimlerini satmayı düşünmüyor

Bir yatırımcı ve trader olarak işe başlarken, artık kendisini daha çok bir koleksiyoncu olarak gördüğünü de ekliyor. Zira yepyeni Bored Ape NFT’si ve satın aldığı CryptoPunk NFT’si de dahil olmak üzere en sevdiği NFT’leri satma planı yok. Bu ortada CryptoPunk NFT’si geçen yıl mayıs ayında 51.000 dolar civarındaydı.

Martin, evvelki şirketi için yaptığı pazarlama çalışmalarının birçoklarını Tribe için yapıyor. Öte yandan, Web3’ü gelecek olarak gördüğü için çalışmanın artık daha heyecan verici olduğunu söylüyor. Bugün NFT’ler, sırf sanat ve profil fotoğraflarıyla ilgili üzere görünebilir. Fakat karmaşık Blockchain teknolojisi ile destekleniyorlar. Keith Martin, burada şu açıklamayı yapıyor:

Siz sanayi ismini verin, NFT’ler bunu bozacak. En zeki insanlardan kimilerinin nereye gittiğine bakın. Büyük vakit geliştiriciler, bilgisayar bilimi alanındaki herkes. En parlak beyinlerin hepsi bu alana taşınıyor. Bu beni nitekim optimist yapıyor.

Yeni jenerasyon, gelecekte Bitcoin mi yoksa bir külçe altın mı almayı tercih eder?

Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere NFT’ler 2021’de fırtınalı bir yıl geçirdi. Lakin NonFungible.com’dan alınan bilgilere nazaran haftalık satışlar Ocak ayındaki yaklaşık 1 milyar dolarlık doruktan %80’den fazla düştü. Bu ortada kripto para üniteleri için piyasa bedeli, geçen yıl 3 trilyon doları geçti. Lakin sonra son vakitlerde 1 trilyon doların altına düştü.

Ancak, ayı piyasasının ortasında bile Martin, daha fazla kripto satın alacağını söylüyor. Buna ilaveten daha fazla NFT coin toplayarak rotada kalmayı planladığını kaydediyor. Bunun için de şu izahı yapıyor:

Kendime şu anda sanal ekranları kaydıran oğlum hakkında soruyorum. Gelecekte Bitcoin mi yoksa bir külçe altın mı almayı tercih eder? Ve yanıt bana açık görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Proof-of-Stake Blok Zincirlerinde Nasıl Stake Yapılır? Webilginç Kripto Para Haber

Ekonomistler: Altın Kısa Vadede Bu Düzeylerden Fiyatlanacak!