içinde

Uyku Sorunu Yaşayanlara İlginç Araştırma ! Merinos pijama giydiklerinde 12 dakikada, pamuklu pijama giydiklerinde 27 dakikada..

Bir bardak ılık süt içmek, koyunları saymak, sayısız kez diğer tarafınıza dönmek ve bir kez daha tuvalete gitmek… Aranızdan düzenli olarak uykuya dalmakta zorlanan ve tavana bakarak çok vakit geçirenler, bu şeylere aşina. Bilim adamları şimdi, bu özel giysiyi giyerseniz daha hızlı uykuya dalabileceğinizi söylüyorlar. İnsanların bunu çekici bir seçenek bulup bulmayacağını merak ediyoruz, yine de. Denemeye değer!

PİJAMALAR

Biraz uyumak istediğiniz için erken mi döndünüz, ancak vücudunuzun sizin için başka planları var mı? Uyuyamamak çok sinir bozucu ve ertesi sabah tekrar erken kalkmak zorunda kalırsanız sizi çaresizliğe sürükleyebilir. Peki uykuya dalmak için ne yapacaksın? Bilim adamları cevabı bulduklarını düşünüyorlar. Uykuya dalmanın en iyi yolunun yünlü pijama giymek olduğunu söylerler. Şaka değil.

RAHATLIK ÇOK ÖNEMLİ

Yünü düşündüğümüzde, çoğunlukla cildimizi sürekli kaşıma isteği uyandıran o kaşıntılı kumaşı düşünürüz. Ama tavana bakıp yeterince uzun süre uyuyamadıktan sonra, bunu denemek isteyebilirsiniz. Avustralyalı bilim adamlarının, uyurken yünlü pijama giyerseniz vücudunuzun “termal konfor bölgesinde” kalmasının en kolay olduğunu keşfettiklerini açıklıyorlar.

ARAŞTIRMANIN SONUCU ÇOK İLGİNÇ

Araştırma, yirmili yaşlarındaki öğrencilerin pamuklu pijama yerine merinos pijama giydiklerinde dört dakika önce uykuya daldıklarını keşfetti. 15 dakika yerine 11 dakika içinde uykuya daldılar. 65-70 yaş aralığındaki yetişkinler için fark çok daha büyüktü. Merinos pijama giydiklerinde 12 dakikada, pamuklu pijama giydiklerinde 27 dakikada uykuya daldılar. Öyleyse, düzenli olarak uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız, neden bunu denemiyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Türkiye Futbol tarihinin en İLGİNÇ skorları !

Tarihin En Pahalı Alan Adı arasına girdi ! NFTs.com