içinde

Uzman Uyardı: Gözünüz Hafta İçinde Bu 4 Altcoin’de Olsun!

Küresel kripto piyasası bedeli hala 1 trilyon doların altında süreç görüyor. Lakin, bugün Asya seansının erken süreç saatlerinde piyasada bir ölçü optimistlik de gördü. Global kripto piyasası bedeli, son güne nazaran %8,97 artış kaydederek 899,00 milyar dolara yükseldi. Piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, son 24 saatte %9,81 artış kaydederek 20,379 dolardan süreç gördü. BTC ile paralel olarak, Ethereum, Solana, Litecoin ve Ethereum Classic üzere altcoin projeleri kısa vadede yeterli karlar elde etti. Görünüşe nazaran ETH, SOL, LTC ve ETC üzere altcoin’ler önümüzdeki hafta izlenmeye bedel olabilir.

Bitcoin (BTC)

18 Haziran’da Bitcoin fiyatı 20.000 doların altına düştü. Bu düzey, tarihi bir uzun vadeli dayanak vazifesi gördü. 20.000 dolar işareti, BTC’nin 2017 yılında bu fiyat aralığında tüm vakitlerin en yüksek düzeyini yaptığı son döngüydü. Bitcoin’in fiyat düşüşü, daha büyük piyasa düzeltmesiyle birlikte geldi. Bu da birçok altcoin projesinin negatif bölgede ticaret yapmasına neden oldu. Böylece Bitcoin’in fiyatı, Aralık 2020’den bu yana en düşük fiyat düzeyine düşmüş oldu. Yazım sırasında, BTC 24 saatlik pencerede %9.81 artış kaydederek 20,379 dolardan süreç görüyordu. Bununla birlikte, marjinal bir halde üst çıkmadan evvel 18.926 dolar düzeylerini test etti.

Fiyat açısından bakıldığında, BTC’nin mevcut kısa vadeli yörüngesi, fiyatın çok değerli 20.000 dolarlık ruhsal dayanağın üzerine çıkması nedeniyle boğaları destekliyor. BTC’nin 20.000 doların altındaki son geri çekilmesi, fiyatın evvelki döngüsünün en yüksek düzeylerinin altına düşmediği konusundaki piyasa teorisini çürüttü. Son döngü ATH teorisi, 2018 düşüşü sırasında doğruydu. Lakin şimdiki mevcut döngü için gerçekleşmedi. Kısa vadeli rölâtif güç endeksi (RSI) kıymetli bir toparlanma kaydediyor. Bununla birlikte, birebir toparlanma alıcılar tarafında da kendini gösterdi. Piyasadaki daha yüksek satın alma baskısının, yakın vadede karlar için BTC’yi körüklemesi beklenen. Lakin teknik grafiklere nazaran, boğalar denetimi ele almadıkça yükseliş hudutlu olacak. Sonuç olarak, en uygun kripto para ünitesinin fiyat hareketi önümüzdeki hafta izlemek için çok kıymetli. Bunun nedeni ise, daha büyük pazarın yörüngesini yönlendiriyor olması.

Lider altcoin: Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum (ETH), günlük grafikte %20’ye yakın kar kaydetti. Böylelikle, yazım sırasında birinci 20 kripto para ortasında en çok kazananlardan biri oldu. Tekrar de büyük fotoğrafta, ETH’nin fiyat tablosu pek beğenilen görünmüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ETH, hâlâ tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %76,49 aşağıda süreç görüyor. Fakat altcoin, son 24 saat içinde, çok değerli 1000 dolar düzeyinin üzerine çıkmayı başardı. Boğalar ETH’yi 1200 doların üzerine çıkarırsa, daha düşük düzeylerden bir toparlanma mümkün. Kripto paranın RSI göstergesi, satın alma baskısında bir artış gösteriyor. Ayrıyeten ETH fiyatı şu anda 1.131 dolarda süreç görüyor.

Solana (SOL)

BTC’nin fiyat artışına paralel olarak, altcoin projeleri de kısa vadede güzel bir fiyat toparlanması gördü. Solana’nın dört saatlik fiyat grafiği, varlığın toparlanmasını 30 doların üzerinde gösterdi. Yakın vadede alıcılar, SOL’u 35 dolar işaretinin üzerine ve akabinde 40 dolar direncinin üzerine çıkarması mümkün. Bu türlü bir durumda, altcoin için bir toparlanma teyit edilecektir. Bununla birlikte, piyasa büyük ölçüde oynak görünüyordu. Fakat BTC’nin fiyat hareketine bağlı olarak kısa vadede her iki istikamette de bir fiyat artışı görülmesi olası.

Litecoin (LTC) ve Ethereum Classic (ETC)

Ayı piyasasında bazen, kısa vadeli yükseliş hareketleri görülmektedir. İşte bu türlü anlarda, çoklukla Bitcoin ile yüksek korelasyona sahip altcoin projeleri güzel sonuçlar alır. Hem LTC hem de ETC, bu âlâ sonuçlar alan altcoin’ler ortasında yerini aldı. Ek olarak, iki kripto para hayli değişken bir piyasada, daha düşük oynaklık dalgalanmaları görüyor. Litecoin’in fiyatı, 55 dolar direncini test ederek düzeyin kısa bir müddet üzerinde süreç gördü. Yazım sırasında, kripto para günlük %23,16 ve haftalık grafikte %9,21 artış kaydetti. Böylelikle 54.83 dolar düzeyinden el değiştiriyordu. Kısa vadede, LTC boğaları parayı 60 doların üzerine çıkarabilir. Bu durumda, tıpkı şey daha fazla kar getirecektir. Aksine, ayılar denetimi ele alırsa 50 dolar düzeyine geri çekilme mümkündür.

BTC boğaları önümüzdeki hafta Bitcoin’in müspet momentumunu desteklerse, ETC’nin fiyat hareketi kimi farklı dönüşler alabilir. Kısa vadede, satın alma baskısı ETC’nin fiyatını 18,5 doların üzerine çıkarırsa, daha fazla kar mümkündür. Ayrıca, 24 dolarlık bir baskı, altcoin için müspet ivmeyi yine ateşleyecektir. ETC’nin dezavantajı sonlu görünüyor. Lakin öbür bir satış dizisi takip ederse, daha fazla düşüş ivmesi parayı 10 dolara çekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yatırım Devi, Bu Altcoin’i Yüzde 50 İskontolu Satıyor! Pekala Neden?

O Gelişmelere Dikkat: Altın Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!