içinde

Vauld’dan Hint Yetkililerinin Kararına Ait Açıklama Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Vauld, Hint yetkililerin varlıklarını dondurma kararını gerçek bulmadıklarını açıkladı.

Kripto kredi platformu Vauld, Hint yetkililerin varlıklarını dondurma kararına “saygıyla katılmadıklarını” lisana getirdi.

Vauld, Hint Yetkililerin Kararını Kabul Etmiyor

Kısa bir müddet evvel Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), Vauld’un 46 milyon dolarlık varlığını dondurduğunu açıklamıştı. Hint yetkili, şirketin varlıklarının dondurulmasına münasebet olarak kara para aklama davasıyla ilgili ilişkiyi gösterdi.

Vauld ise yetkililerin araştırma yapması için istenilen evrakları verdikleri istikametinde oldu. Şirket ayrıyeten dondurma kararının platformun eski bir müşterisine ilişkin olan ve daha evvel devre dışı bırakılan bir hesapla ilgili olduğunu söyledi.

Vauld ek olarak sıkı bir KYC siyaseti izlediklerini ve yaptırım hareketinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını lisana getirdi.

“İcra Müdürlüğü ile tam bir işbirliği yaptık ve müşterilerimizin kripto para sahibi olmaları ve bunlarla inançlı süreçler yapabilmeleri için işbirliğine devam edeceğiz”

Vauld, kripto piyasalarında yaşanan krizin ortasında likidite krizi yaşayan platformlardan bir adedidir. Şirket, Temmuz ayında para çekme süreçlerini durdurdu ve şu anda müşterilerine 402 milyon dolar borçlu durumda. Kripto kredi kuruluşu, finansal problemlerini çözmek için Singapur Yüksek Mahkemesinden üç aylık bir moratoryum almış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Blockchain Şirketi Skynet Labs Kapatılıyor Webilginç Kripto Para Haber

Michael Saylor, Bitcoin’in Altının Yerini Alacağını Söyledi Webilginç Kripto Para Haber