içinde

Voyager Çalışanları İkramiye Ödemesi Alacak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD İflas Mahkemesi, iflas bayrağını çeken Voyager Digital’in kilit işçilerine ikramiye ödemesi için yeşil ışık yaktı.

Voyager, 2 Ağustos’ta değerli çalışanlarını bünyesinde tutmak için 1.9 milyon dolarlık ikramiye ödemesi yapmak istedi. Fakat Voyager, “zaten uygun tazmin edildiği” gerekçesiyle Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi teklife itiraz etmişti. Artık ise New York’taki İflas Mahkemesi tarafından çalışanlara ödeme yapılması kabul edildi.

Voyager Kilit Çalışanlarına İkramiye Ödemesi Yapabilecek

ABD İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles, Voyagers’ın hukuk takımının, ikramiye grubundan hiçbirinin atanmadığı, idare şurasında yer almadığı yahut şirketin yönetimsel denetimine sahip olmadığı tarafındaki argümanını kabul ederek, KERP ödemeleri için önergeyi nihayetinde onayladı.

ABD İflas Mahkemesi evraklarına nazaran, Voyager ile alacaklılar komitesi ortasında, önerilen KERP’e (Kilit Çalışan Tutma Planı) daha evvel itiraz alan reddin muhakkak şartlar altında kaldırılması için bir muahedeye varıldı.

Koşulların başında, 4,6 milyon dolar tasarruf sağlamak için operasyonel maliyet düşürücü tedbirlerin uygulanması yer alıyor. KERP ödemeleri, uygun çalışanların yıllık maaşlarının yüzde 22,5’i pahasında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mark Cuban, Ethereum Hakkındaki Fikirlerini Açıkladı Webilginç Kripto Para Haber

Dünyanın Birinci Sanat Yapıtı NFT’si Atatürk Fotoğrafı Oldu Webilginç Kripto Para Haber