VR Kulaklık Pazarının Yüzde 90’ı Meta’da Webilginç Kripto Para Haber

Paylaş


Webilginç Kripto Para Haber

Sanal gerçeklik gözlükleri aslında uzun yıllardır hayatımızda olsa da Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve metaverse adımlarını büyütmesiyle, çok daha görünür hale geldi. IDC’nin son verileri de VR kulaklık pazarında Meta’nın hakimiyetini gözler önüne serdi.

VR Kulaklık Pazarında Son Durum: Meta Lider

IDC‘nin verilerine göre, 2022 yılının ilk çeyreğinde VR kulaklıklar için küresel sevkiyatlar geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 241.6 oranında arttı.

Meta ise buradaki rekabette Quest 2 oyuncusuyla pazarın yüzde 90’ını oluşturuyor. Meta’nın hemen ardında ise ByteDance’in Pico’su var. Pico ise pazarın yüzde 4,5’ini oluşturuyor.

IDC’den Jitesh Ubrani dün konuyla ilgili şunları söyledi:

“Meta, metaverse geliştirmeye dolar dökmeye devam ediyor, ancak karlılık pahasına düşük maliyetli donanımı teşvik etme stratejisi uzun vadede sürdürülebilir değil”

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, kısa süre önce VR prototiplerini göstermişti. Zuckerberg, Meta’nın, kullanıcıların kendilerini diğer sanal insanlarla aynı odadaymış gibi hissetmelerini sağlayacak kadar gerçekçi bir teknoloji geliştirdiğini söyledi.

Tabii şunu kabul etmek lazım, şu anda VR kulaklıklar hem hantal, hem de maliyetli ve düşük çözünürlüğe sahip. Buna karşılık, VR kulaklık sevkiyatlarının 2022 yılında yüzde 26,6 artışla 13,9 milyon ulaşması bekleniyor.

Burada gözler bir diğer teknoloji devi olan Apple’da.Apple’ın kendi VR kulaklığını tanıtması bekleniyor. Bu süreçte ise Meta’nın pazardaki hakim sürecinin nasıl devam edeceği şimdilik belirsiz.

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir