içinde

Wall Street’in DTCC’si, Blockchain Platformu Başlattı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Project Ion, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak günlük 100 bin süreç gerçekleştiriyor.

New York merkezli ticaret sonrası finansal hizmetler şirketi The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), bir basın açıklamasına nazaran, müşterilere inançlı bir ödeme hizmeti sağlamayı amaçlayan özel bir blockchain projesi yayınladı.

Wall Street Project Ion Günlük 100 Binden Süreç Gerçekleştiriyor

Blockchain platformuna Project Ion deniyor ve DTCC, şu anda paralel bir sürece ortamında günde ortalama 100.000’den fazla ikili pay senedi sürecini ve ağır günlerde yaklaşık 160.000’i işlediğini söylüyor.

Goldman Sachs ve JP Morgan üzere önde gelen birkaç klasik finans şirketi, New York Menkul Değerler Borsası’nın eski liderinin Wall’da alıntılandığı üzere “blockchain teknolojisinin tüm finansal hizmetleri yine yapılandıracağını” sav etmesiyle birlikte, odağını blockchain teknolojisine çeviriyor.

DTCC’nin Bitcoin ve Ethereum üzere birçok klâsik blockchain ağından farklı olarak özel ve müsaadeli olan projesi Barclays, BNY Mellon, Charles Schwab, Citadel Securities, Citi ve Credit Suisse üzere şirketlerle işbirliği içinde geliştiriliyor.

DTCC ayrıyeten R3’ün Corda dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) yazılımını kullanarak Project Ion’u başlatmak için yazılım sağlayıcısı R3 ile iştirak kurdu.

DTCC’nin genel müdürü ve lideri Murray Pozmanter, mevzu hakkında şöyle dedi:

“Dijitalleştirilmiş varlıklar ve DLT üzere gelişen teknoloji, finansal hizmetler ortamını şekillendiriyor ve geliştiriyor. Bunun yanı sıra fırsatlardan yararlanan, yeni kıymetler sunan ve bölümü ileriye taşıyan yenilikçi tahlilleri geliştirmeye kararlıyız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BCG Raporu: Bitget, Türev Süreç Hacminde FTX’i Geçti ve Küresel Olarak Üçüncü Sırada (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber

Miley Cyrus, Metaverse ve NFT Marka Başvurusu Yaptı Webilginç Kripto Para Haber