içinde

WallStreet LUNA’yı HAREKETLENDİRECEK Mİ ? WallStreetBets: nereden satın alınır ?

LUNA, UST stablecoin’inin çöküşünün ortasında %99,5 düştü
Ekosisteme yönelik söylentiler, riskten korunma fonları veya diğer kurumsal oyuncular tarafından başlatıldı.
Luna’nın Gamestop ile paralellikleri var ve sonunda bir jeton paraya dönüşebilir, şimdi token kullanımı söz konusu
Ocak 2021’de GameStop’u stratosfere pompalayarak finans dünyasını kasıp kavuran Reddit topluluğu WallStreetBets’in yeni bir hedefi olabilir.

Topluluk, dikkatini bir noktada 42 milyar dolar değerinde olan ve şu anda 1 sentten işlem gördüğü bir ölüm sarmalından önce 119 dolardan işlem gören kripto para birimi Luna’ya çevirdi. Invezz.com dün tüm destanı inceleyen bir makale yazdı, ancak kısacası, stabilcoin UST için bankada bir kaçış oldu. Bu kitlesel panik ve çıkış, 1 dolarlık sabitleyicinin kaymasına neden oldu ve Luna çöktükten kısa bir süre sonra %99,5 düştü.

bitpanda
BitPanda, Avusturya merkezli bir Bitcoin brokeridir. Çok çeşitli ödeme yöntemleri sunar ve iyi fiyatlara sahiptir.

santigrat
Celsius, adil faiz, sıfır ücret ve yıldırım hızında işlemler gibi büyük bankalar tarafından terk edilmiş bir küratörlü hizmet platformu sunmaktan gurur duyar. Amacımız, her seferinde bir mutlu kullanıcı olan finans endüstrisini bozmak ve kripto aracılığıyla finansal özgürlüğü tanıtmak.

Gamestop Paralellikler
Luna durumu ve Gamestop’un geçen yılki koşusu ile paralellikler var. Luna koşusunun doğrulanmamasına rağmen, bir hedge fonu veya diğer büyük kurumsal oyuncular tarafından ağa yapılan büyük bir saldırının sonucu olduğu tahmin ediliyor. Gamestop, tabii ki Ocak 2021’de WallStreetBets’in eline geçtiğinde ve o kadar büyük hacimlerde satın aldığında piyasadaki en açık hisse senediydi. Örneğin Melvin Capital, Ocak 2021’de %50 kaybetti – bu, ritüel yatırımcı için Wall Street’e karşı büyük bir zafer olarak görülen bir sonuç.

Hedge fonlarının veya diğer kurumların Luna’nın çöküşüne neden olduğu şüphesiyle, bu temelde aynı şeydir – her ne kadar perakende yatırımcılar çok kaybeden olsalar da. Luna’yı elinde tutan yatırımcılar her şeylerini kaybettiler, birçoğu ise dolara bağlı olduğuna inanılan UST’den getiri elde etmek için bir tasarruf hesabının kripto versiyonu olan Anchor protokolünü kullanıyordu.

Bunun yerine, UST mandalını kaybetti ve Terra ekosistemine bağlı her şey yok edildi. Şimdi 100$’lık bir yatırım, bir ay önce zirvede 1,2 milyon$’ın satın alacağı aynı miktarda Luna jetonunu satın alacaktı.
meme açısı
Mem açısına gelince, burada oldukça hızlı gelişen bir anlatı hayal etmek çok kolay. Luna ana kullanımından vazgeçti – UST sabitleyicisini geri yüklerse, kurucu Do Kwon onu teminatlandıracağını ima etti, bu nedenle daha önce UST’nin sabitleyicisini algoritmik olarak 1 $’da tutmak için kullanılan Luna’nın artık bu yardımcı programa sahip olmayacağı anlamına geliyor.

Ancak tüccarlar, bir finansal geçmişe sahip olmak için neredeyse ölü olan jetona akın edebilir veya perakende yatırımcıların son birkaç gün içinde aldığı bazı kayıpları telafi etmeye yardımcı olmak için fiyatını yeniden şişirmeye çalışabilirler. Aşağıdaki anket, geleneksel olarak kripto para yatırımcılarının madeni paraları tartışmak için toplandığı yer olan WallStreetBets telgraf grubundan alınmıştır.

Terra öldüyse – ve kelime hala Do Kwon ve şirketin onu canlandırmaya çalıştığı söyleniyor – topluluk, blok zincirini kripto para birimindeki bu karanlık bölümün bir memesi veya kalıntısı olarak sürdürmek için hala birbirine bağlanabilir.

Daha garip şeyler oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

S20 FE Snapdragon 865

Samsung’un Eski Ama Bir O Kadar da Yeni Modellere Kafa Tutan S20 FE Snapdragon 865’li Amiral Gemisi Hakkında Okumanız Gerekenler !

a101 s20fekapak

A101’DEN ANDROİD TELEFON ALMAK !A101 S20 FE SİM KART HAFIZA KARTI TAKMA ! DEV S20 FE içeriği