içinde

Xiaomi 12S özellikleriyle yok artık dedirtiyor

 Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, bu yıl piyasaya sürdüğü 12 serisini güçlendirmeye devam ediyor. Bugüne kadar seriye ait pek çok akıllı telefon modelini satışa sunan Xiaomi, artık yavaş yavaş yolun sonuna doğru geliyor. Bilindiği üzere Çinli teknoloji devi, seriye son olarak 12S, 12S Pro ve 12 Ultra modellerini ekleyecek.

Geçtiğimiz hafta sertifika sitelerine 12S Pro’nun özellikleri zaten yansımıştı. Xiaomi 12 Ultra ise neredeyse her gün bir şekilde özellikleriyle gündeme geliyor. Xiaomi 12S ise ilk defa bugün Geekbench veri tabanında yer alarak özelliklerini ifşa etmiş oldu.

Xiaomi 12S özellikleriyle yok artık dedirtiyor

Geekbench test sonuçlarına göre, Xiaomi 12S gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak. 12GB RAM’e sahip bellek ile gelecek olan yeni amiral gemisinde Adreno 730 grafik birimi bulunacak.

Xiaomi 12S’in performans verilerine baktığımız zaman, bu telefonun tek çekirdek testinden 1.328 puan, çoklu çekirdek testinden ise 4.234 puan aldığını görüyoruz. Bununla birlikte telefonun teste nasıl bir dahili depolama alanıyla girdiğini bilmiyoruz.

Öte yandan Xiaomi 12S’in 67W hızlı şarj desteğine sahip olacağını söyleyelim. Ayrıca bu telefonda da tıpkı Xiaomi 12 Ultra’da olduğu gibi ana kamera yapısı 50MP’lik Leica sensörden oluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hyundai en ucuz modelini Türkiye’ye getiriyor! 200 bin TL’nin altına satılacak!

Ekran Kartı Piyasasında Güncel Durum Nasıl?