içinde

XP, Kripto Platformu Xtage’i Kullanıma Sundu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

XP Inc, kripto para ticaret platformu Xtage ile müşterilerine kripto para ticareti imkanı sağlayacak.

Mayıs ayında birinci defa duyurulan kripto para platformu Xtage, bugün resmi olarak hizmete açıldı. Xtage, Brezilya’nın en büyük komite şirketi XP’nin dijital hesabına sahip olan tüm müşterilerin kullanımına sunuldu. Artık yatırımcılar, varlıklarını süratli bir formda alıp satabilecekler ve bu süreçleri özel bir kripto sekmesinden yapabilecekler.

XP Müşterileri Xtage ile Kripto Para Ticareti Yapabilecek

Kripto para ticaret platformu Xtage’i bugün kullanıma açan XP’nin dijital hesabına sahip tüm müşterileri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticareti yapabilecek. Mayıs ayında duyurulan platform, teknoloji tabanı için Nasdaq ile iştirak kurdu ve XP uygulamasına büsbütün entegre biçimde tasarlandı.

Bugün itibariyle 500.000 müşteri platform üzerinden kripto para ticareti yapabilecek, bu sayının yıl sonuna kadar 1 milyona ulaşması bekleniyor. Şu anda XP’nin 3,6 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Aralık ayına kadar yaklaşık 10 farklı kripto para ünitesini sistemlerine eklemeyi planladıklarını söyleyen XP Inc. Finansal Eserler Yöneticisi Lucas Rabechini, şunları söyledi:

“Önümüzdeki birkaç ay içinde platforma daha da fazla fonksiyonellik ekleyeceğiz. Beklentimiz 2022’nin sonuna kadar 200.000’den etkin müşteriye sahip olmak. Lakin orta ve uzun vadede potansiyel çok büyük”

Sistem günde 24 saat çalışacak ve yakın gelecekte, dünyanın en büyük ticaret platformlarından biri olan MetaTrader 5 ile entegrasyona sahip olacak. Profit sistemini kullanmak için Nelogica ile iştirak geliştirmeyi planlayan şirket, tıpkı vakitte müşterilerin Xtage aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum satın alıp-satması için özel algoritmalar ve robotlar kullanmalarına imkan tanıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Prime Blockchain, 10X SPAC Birleşme Mutabakatını Sonlandırdı Webilginç Kripto Para Haber

Dragonfly, MetaStable Capital’i Satın Aldı Webilginç Kripto Para Haber