içinde

Yapı Kredi BANKA Yüzü Vadaa NFT Dünyasında !

2021 yılında yalnızca kripto piyasasında değil, ana akımda da rüzgar estiren NFT alanına şimdi de Türkiye’nin en büyük bankalarından biri giriş yapıyor.

Yapı Kredi, 12 Kasım’da paylaşılan basın bültenine gore NFT alanına girmeye karar verdi. Banka, kabul edilen kredi kartı World’ün piyasaya sürülüşünün 30’uncu yılını yeni NFT koleksiyonu ile kutlayacak.

Koleksiyon, World kartın 2003 senesinde tanıtılan ve kısa müddette Yapı Kredi markasıyla özdeşleşen maskotu Vadaa’nın görsellerinden oluşuyor. 20 NFT’den oluşan koleksiyonda 19 adet farklı Vadaa karakteri ve 1 tane 20 sene öncesine ait Vadaa eskizi bulunuyor.

Bir marka karakterini içeren ilk NFT koleksiyonu olduğu iddia edilen koleksiyon, basın bültenine bakılırsa NFT pazar yeri OpenSea’de Worldcard hesabı altında listelenecek. Vadaa koleksiyonu, toplumsal medyada ve banka arasında düzenlenecek çekilişler ile kullanıcılara ve Yapı Kredi çalışanlarına armağan edilecek.

Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın, “Vadaa, ilkin 2003 senesinde kampanyalarımızın habercisi olarak hayatımıza girdi. Bugün ise yapılan pek oldukca araştırmaya bakılırsa Türkiye’nin en tanınan, en sevilen ve en popüler maskotlarından biri,” diye belirtti ve şöyle ekledi:

“Vadaa’larımız şimdi ise dijital eserlere sahip olmak için kullanılan bir sertifika niteliğindeki NFT dünyasına adım attı (…)  Bu projeyle birlikte, ilk kere bir marka karakteriyle NFT üreten ve armağan eden marka olacağız. Yapı Kredi olarak yenilikleri sektörümüze kazandırmaya ve örnek olmaya devam edeceğiz.”

CEO Brian Armstrong şirketin NFT hamlesinin önemli !

Oyna Kazan Oyunları Nedir?