Yasaklama Açıklamalarına Bir Yenisi Daha Eklendi: Bitcoin Tutkunları Kızgın

Paylaş

Bitcoin 50.000 $’a hakikat ilerlemeye devam ediyor. Lakin şimdi kanıtlanmamış argümanlarla BTC tenkitleri devam ediyor.

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles bugün farklı bir açıklama yaptı. Boles, merkez bankalarını çok güç kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para ünitesini yasaklamaya davet etti.

Bitcoin Eleştirisi Bununla Hudutlu Değil

Ayrıca Boles’un farklı bir daveti daha var. Her Bitcoin sahibi PoW odaklı olmayan kripto para ünitelerine geçmeli. Ona nazaran PoW odaklı olmayan kripto para üniteleri zararsız.

“Merkez bankaları BTC ticaretini yasaklamalı. Öncelikle Bitcoin’i elinde bulunduran ve rastgele bir süreçte kullanmak isteyen herkesi, bu tıp bir ziyan verici yan tesiri olmayan öteki bir para ünitesiyle değiştirmeye zorlamalı. Gerçek dünyaya hiç ziyan vermeyen öteki kripto para üniteleri de var.”

BTC, Arjantin’den Daha Fazla Elektrik Tüketiyor

Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne nazaran, Bitcoin artık tüm Arjantin’den daha fazla elektrik tüketiyor.

Blockchain.com tarafından sağlanan datalara nazaran, 9 Şubat’ta kripto para ünitesinin hash gücü rekor kırdı. Hash gücü tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 158,94 EH / s’ye ulaştı.

Bitcoin ağının toplam hesaplama kapasitesi artmaya devam ederse elektrik tüketimi olarak BTC yakında Ukrayna’yı geçecek.

BTC Eleştirmenleri Neden Kusurlu?

BTC, etraf aktivistleri tarafından tartışmalı karbon ayak izi nedeniyle daima olarak eleştiriliyor. Başka taraftan, tüm kripto paraların yüzde 76’sı artık yenilenebilir kaynaklar yardımıyla gün yüzüne çıkıyor. Bu bağlamda güç sonsuz olduğundan, CoinShares’ten Meltem Demirörs’ün belirttiği üzere, hükümetlerin onu kullanması için bir yol yaratıyor:

“Bitcoin, iktisatların büyüme yaratmak için kullanılmayan, bol güç kaynaklarını kullanmaları için olağanüstü bir yoldur.”

Diğer taraftan Real Vision Group kurucusu Raoul Pal, Bitcoin’in aslında yenilenen elektrik maliyetini düşürebileceğini tez ediyor:

“Benim görüşüme nazaran, madenciler ekonomik olarak en uygun istikrarlı talep kaynağını bulmaya çalışıyor. Bu nedenle BTC yenilenebilir elektrik maliyetini düşürüyor. Bu atılım, kirli gücü acilen dışlar. Böylelikle, soğutma için hidro yahut soğuk yerler üzere yeşil güç teknolojisine yapılan yatırımları besler.”

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir