içinde

“Yeni Doruklar Olacak!”: Dünyaca Ünlü Analist, Altın Fiyatları İçin Bu Düzeyleri Belirledi

Dünyaca ünlü altın piyasası analisti George Milling-Stanley’e nazaran, fiyatlar bir kere daha 1.850 dolar düzeyinde kritik direnci test etmeye yakın görünüyor. Bu nedenle analiste nazaran, altın fiyatları sağlıklı bir konsolidasyon modelinde kalıyor ve yeni doruklar görülebilir.

George Milling-Stanley: Altın fiyatları 1.800 dolar civarında güçlü bir dayanak buldu

State Street Küresel Advisors’ın baş altın stratejisti George Milling-Stanley, Kitco News ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda değerli öngörülerde bulundu. Analist, bedelli metal 2013’ten bu yana yıla birinci negatif başlangıcını gördüğü için altın’ın son fiyat hareketiyle hayal kırıklığına uğramadığını söyledi. George Milling-Stanley, altın’ın konsolidasyon modelinin, altın fiyatlarının ons başına 2.000 doların üzerinde rekor düzeylere çıkmasının akabinde, piyasadaki köpüğün bir kısmını yok ettiğini ekledi. 

George Milling-Stanley, geçen yıl altın fiyatlarının rekor yükseldiğini ve ONS başına 500 dolardan fazla arttığını vurguluyor. Analiste nazaran, altın piyasanın yeni bir fiyat paradigmasına alışması biraz vakit alacak. Ayrıyeten analist, altın’ın konsolidasyon etabında olmasına karşın, ONS başına 1.800 dolar civarında güçlü bir dayanak bulduğunu belirtti. Yatırımcılar, COVID-19 aşıları ve yeni hükümet teşvikleriyle süratli bir güzelleşme beklese bile altın piyasası güç göstermeye devam ediyor. George Milling-Stanley hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İyi haber, bölgede 1.750 ila 1.800 dolar ortasında sağlam bir dayanak bulması. Daha yükseğe çıkmadan evvel bir temel oluşturmak için gerekli işi yaptığımızı düşünüyorum.

George Milling-Stanley: Altın fiyatları için yatırım talebinde hiçbir azalma yahut düşüş olmayacak

George Milling-Stanley, ABD her gün yaklaşık bir milyon kişiyi aşılasa da kuşatılmış ekonomiyi desteklemek için tüketici inancını gereğince artırmanın kâfi olacağını düşünmediğini söyledi. Analist, aşı olmak için sonbahara kadar beklemek zorunda kalacak birçok insan olduğunu vurguluyor. George Milling-Stanley, bu bekleme müddetinin iktisada yük vermeye devam edeceğini belirtiyor. George Milling-Stanley bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu ülkede 700 milyon doz aşıya yakın bir şeye muhtaçlığımız var. Hiç kimsenin gerçekçi olarak bu türlü bir şeyi yaz sonuna yahut sonbahara kadar yapabileceğini sanmıyorum.

George Milling-Stanley, riskin tüketici iyimserliği arttıkça ekonomiyi çok süratli bir biçimde yine açma baskısı olacağını söyledi. Analiste nazaran, ulus bir diğer değerli enfeksiyon dalgasıyla vurulabilir ve bu da sonuncu ekonomik toparlanmayı daha da uzatabilir. George Milling-Stanley hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’da, ekonomilerimizi yine açmak için fecî bir adım atıyoruz. Benim görüşüme nazaran, bu altın fiyatları için yatırım talebinde hiçbir azalma yahut düşüş olmayacağı manasına geliyor.

George Milling-Stanley: Gerçek getiriler altın fiyatlarını desteklemeye devam edecek

George Milling-Stanley, ABD ve global ekonomiler COVID-19 salgınının yıkıcı tesirlerini hissetmeye devam ettikçe, merkez bankalarının faiz oranlarını yükseltmek için ivedi etmeyeceğini açıklıyor. Analist, düşükten negatife gerçek getirilerin altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini ekliyor. George Milling-Stanley, jeopolitik belirsizliğin inançlı liman yatırımcılarının altın talebini ve devam eden ekonomik tasaları desteklemesini beklediğini söyledi. 

ABD’nin yeni bir lideri olmasına karşın, George Milling-Stanley Amerikan siyasetinde değerli bir değişiklik görmeyi beklemediğini ekliyor. Kimi iktisatçılara nazaran, Lider Joe Biden birtakım müttefikleri “Amerikan satın alma” teşebbüslerini teşvik etme buyruğuyla çoktan hayal kırıklığına uğrattı. George Milling-Stanley, altın fiyatlarını desteklemek için mahallî problemlere daha çok odaklanılacağını söyledi. Analist, artan toplumsal huzursuzluğun ekonomiyi ve mali piyasaları etkileyecek kıymetli bir sorun olmasını beklediğini de vurguluyor.

George Milling-Stanley: Altın için 2.300 dolar muhfazakar bir hedef! Yeni rekorlar olacak

George Milling-Stanley, Biden’in sıhhat hizmetlerini, gelir eşitsizliğini uygunlaştırmak, ülkenin altyapısını düzgünleştirmek ve iklim değişikliğiyle başa çıkmak istediğini vurguluyor. George Milling-Stanley bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ABD’de bu problemleri çözmek çok kıymetli olacak. Bunların her biri bana kıymetli görünüyor. Daha büyük açıklara, daha büyük borçlara ve hasebiyle doların kıymet kaybetmesine yol açacak.

Pazardaki tüm bu belirsizlik karşısında George Milling-Stanley, altın fiyatlarının bu yıl yeni doruklara çıkabileceği konusunda optimist olduğunu söyledi. Mevcut ortamda analist, fiyatların 2.300 dolara çıkacağı tarafındaki varsayımların muhfazakar olduğunu da vurguluyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altın fiyatları ile ilgili daha fazla iddia için “Yükseliş Geliyor”: 2 Altın Uzmanı, Bu Hafta Görülecek Düzeyleri Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Türkiye’de Bir Birinci: Bir İnşaat Projesi Birinci Defa Bitcoin ile Satılıyor!

Altın Ne Kadar Sabit Kalacak? İşte Altın İddiaları ve Tavsiyeler