içinde

Yetim Blok Nedir ? What is Orphan Block?

Kripto para birimleri açısından, bazen eski bloklar olarak adlandırılan yetim bloklar, söz konusu bloğun madencilerin ağına bildirilmesindeki bir zaman gecikmesi nedeniyle blok zinciri ağına kabul edilmeyen bloklardır. .

Yetim bloklar teknik olarak geçerli ve doğrulanmış bloklardır ancak zincir tarafından reddedilmiştir. Blok zincirinden ayrı olarak var oldukları için müstakil bloklar olarak da adlandırılırlar.

What is Orphan Block?
Invalid block chain fragment.

Yetim Bloğu Anlamak
Bir blok zinciri, blok zinciri ağında meydana gelen çeşitli işlemlerin ayrıntılarını depolamak için veri depolama birimleri olarak işlev gören bir dizi bloktan oluşur. Standart madencilik sürecinde madenciler, blok zinciri ağının çalışması için gerekli olan karmaşık matematiksel denklemleri çözerek yeni bloklar üretmeye çalışırlar.

Yeni blok bulmada başarılı olan ilk madenci blok ödülü almaya hak kazanır ve bulduğu yeni blok üzerine ilk işlemi yazar. Blok zinciri ağının çalışmaya devam etmesi için, yeni bulunan blok blok zincirine yeni ‘birim’ olarak eklenir.

Ancak, iki madencinin aynı anda bir blok üretmesi mümkündür. Bu durum, blok zinciri ağının düğümleri tarafından blokların blok zincirine kabulünün anında gerçekleşmemesi nedeniyle oluşur.

Bir bloğu kabul etmedeki bu gecikme, aynı blok için başka bir madencinin çözmesine yol açabilir. Düğümler yeni tanımlanan iki bloktan hangi bloğu kabul etmek istediğine karar vermeye çalıştığından, blok zinciri ağında geçici bir karışıklığa yol açar.

Böyle bir durumda, daha büyük iş kanıtı (POW) payına sahip blok, blok zincirine kabul edilir. Daha küçük bir çalışma kanıtına sahip olan diğer blok, blok zincirine eklenmeden atılır ve yetim blok olarak adlandırılır. Bu tür bloklar esasen geçerli ve doğrulanmış bloklardır, ancak ağın çalışma mekanizması ve gecikmeli kabule yol açan gecikme süresi nedeniyle bloklardan biri reddedilir veya öksüz kalır.

Yetim blok oluşturmanın başka bir yolu, yeterli hash gücüne sahip bir bilgisayar korsanının blok zinciri ağında daha önce meydana gelen birkaç işlemi tersine çevirmeye çalışmasıdır.

Yetim bloklar en yaygın olarak popüler Bitcoin kripto para birimi ağına bağlıdır. Yetim blokta geçerli bir işlem olması durumunda, blok zincirinde kabul edilen bir sonraki geçerli bloğa eklenirler.

Ethereum tabanlı blok zincirlerinde görünen amca blokları, Bitcoin yetimlerine benzer ancak tamamen reddedilen Bitcoin muadillerinin aksine entegre bir kullanıma sahiptir.
Özel Hususlar: Yetim Blok Ödülleri
Yetim bir blok üretmekten sorumlu olan blok zinciri madencisinin zaman ve enerjileri için telafi edilmesi gerektiği gibi görünse de, aslında onlar bloğu çözmek ve bir yetim blok üretmek için hiçbir ödül almazlar.

Blockchain kabul ağında bir gecikme olduğu için kabul edilmeyen istisnai işler üretmek için hiçbir şekilde tazmin edilmediği için bu uygulamayı haksız bulan birçok madenci var.

orphan black,orphan block nedir,orphan block files audacity,orphan block in blockchain,orphan block bitcoin,orphan block quilt,orphan block files,orphan block challenge,audacity orphan block file,an orphan block is only created when 51 attack is successful,orphan block blockchain,bitcoin orphan block rate,bitcoin orphan block chart,orphan block definition

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Düğüm nedir ? What is a Node?

1000X POTANSİYELLİ TURTLE FİNANCE