içinde

Zerocap, Synfini Aracılığıyla Dijital Varlık Hizmeti Verecek Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Avustralya Menkul Değerler Borsası‘na (ASX) kayıtlı şirketler, dijital varlık yatırım platformu Zerocap aracılığıyla tahvil, pay seneti, fon yahut karbon kredi ticareti yapabilecek.

Pazartesi günü Avustralya merkezli dijital varlık yatırım platformu Zerocap, altyapısını platforma entegre edebilmenin tahlillerini ararken Synfini‘yi muvaffakiyetle kullandığını ve Ethereum (ETH) tabanlı tokenize varlıkların takasının muvaffakiyetle gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bu deneme, Kasım ayında başlatılan ASX’in dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) tabanlı uzlaşma projesi Synfini’nin bir kesimi. Platform, müşterilere ASX’in DLT altyapısı sayesinde bilgi barındırma ve defter hizmetlerine erişim sağlayarak, blockchain uygulamaları oluşturmalarını sağlıyor.

Zerocap ve Synfini, Dijital Hizmetler için Güçlerini Birleştirdi

Zerocap kurucu ortağı ve CEO’su Ryan McCall, Synfini denemelerinin geçen yıl gerçekleştiğini ve kurumsal alanda, bilhassa tahvil, fon yahut karbon kredilerini tokenleştirmesi ve takas edilmesinin yollarını araştıran şirketler tarafından “çok fazla ilgi gördüğünü” belirtti.

Ryan McCall yaptığı bir açıklamada şöyle dedi:

“Bitcoin, Ethereum ve öbür kripto varlıkların, tahvillerin, pay senetlerinin, mülklerin, karbon kredilerin, özel sermayenin ve esasen likit olmayan her şeyin tokenleştirilmesinin ötesinde düşündüğümüzde, burada esasen rastgele bir varlığı tokenize edebileceğimiz ve bunu bir köprü haline getirebileceğimiz güçlü bir kıymet var. Bu da ASX ekosistemi olarak karşımıza çıkıyor”

McCall, tahviller ve karbon kredileri üzere bilhassa “anlaşılması ve erişilmesi güç piyasalarla” uğraşan şirketlerin, maliyetleri verimli bir halde düşürmenin, ihraçta vakit kazanmanın ve tokenize teklifler yoluyla daha geniş yatırım erişimi açmanın yollarını aradıklarını belirtti.

ASX’in Synfini aracılığıyla kripto para ticareti sunup sunamayacağı sorulduğunda McCall bu soruya “evet” yanıtını verdi, fakat ASX ve öbürleri öncelikle gerçek dünya varlıklarını tokenleştirmeye odaklanıldığından bu alanda rastgele bir ilgi görmediğini de ekledi.

McCall, Zerocap’ın, yasal onay için gerekli adımları şimdi tamamladığı için, yakın gelecekte Synfini aracılığıyla varlık tokenleştirme ve alım satım hizmetlerini resmi olarak başlatmayı düşünebileceğini belirtti.

McCall verdiği bir demeçte şunları söyledi:

“O vakitten beri her türlü kurumsal yazılımlarda değişim için sertifikasyon süreçlerinden geçiyoruz. Bu da iddia edebileceğiniz üzere epey sıkı bir süreç. Sertifikamızı yeni edindik ve bunu her şeye yaymaya başlıyoruz”

McCall ayrıyeten, ASX’in dijital varlık ticaretine mesken sahipliği yapmak için saygın bir kaynak olması nedeniyle, bunu yapmanın kripto dalıyla ilgili karşı taraf riski konusundaki kurumsal kaygıları azaltacağını vurguladı. Bu korkuyu geçtiğimiz periyotlarda yaşanan olaylar sebebiyle anlamanın epeyce kolay olduğunu da kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hodlnaut, Singapur’da Alacaklı Müdafaası İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Shiba Eternity Oyunu Vietnam’da Hit Oldu Webilginç Kripto Para Haber