içinde

Zipmex, 3 Ay Alacaklı Muhafazası Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Kripto para borsası Zipmex, Kent Mahkemesinin verdiği kararla finansman planı yapması için 3 ay mühlet tanıdı.

Kripto para borsası Zipmex, geçtiğimiz Temmuz ayında iflas müracaatında bulunmuştu. Bloomberg News’ün Pazartesi günü bildirdiğine nazaran, Singapur Yüksek Mahkemesi kripto para borsasına üç aydan fazla alacaklı muhafazası verdi, böylelikle şirket bir finansman planı tasarlayabilecek.

Zipmex Durumu Bilakis Çevirmek İstiyor

İflas için müracaatta bulunan ve para çekme süreçlerini askıya alan Zipmex, 2 Aralık’a kadar mümkün alacaklı davalarına karşı korunacak. Bunun üzerine, şirketin avukatı Morgan Lewis Stamford, borsanın Singapur, Tayland, Endonezya ve Avustralya’yı kapsayan beş kuruluşu için altı aylık müdafaa müracaatında bulundu.

İflas müracaatında bulunan kripto para borsası Zipmex, 2 Ağustos’ta yaptığı açıklamada finansmanı garanti altına almak için birden fazla yol araştırdıklarını söyledi. İki yatırımcı ile bir mutabakat zaptı imzaladıktan sonra durum tespitinin hızlandırıldığını da ekledi.

Zipmex, Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital çökerken, Celsius Network ve Voyager Digital üzere iflas müracaatıyla son iki ay içinde piyasa baskılarına yenik düşen birkaç kripto şirketinden biri. Zipmex, Babel Finance‘e 48 milyon dolar ve Celsius‘a 5 milyon dolar borç verdi, lakin ikisi de kredilerini geri ödeyemeyince şirekt külfetli bir duruma girmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance, Kazakistan Faaliyetleri için Ön Onay Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Hong Kong, Gate.io’ya Kripto Lisansı Verdi Webilginç Kripto Para Haber