içinde

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme: WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Dünya genelinde en fazla kullanılan anlık mesajlaşma ve arama programı olan WhatsApp, kullanıcıların işlerinde ve sosyal hayatlarında vazgeçemedikleri bir uygulama haline geldi. Telefonunuzda kayıtlı kişilerle ve oluşturulan gruplarda bulunan kişilerle kolaylıkla mesajlaşabiliyorsunuz. Yapılan konuşma kayıtlarının zaman içerisinde birikmesini istemeyen kullanıcılar WhatsApp’ın son güncellemeler ile birlikte getirdiği ‘Süreli Mesajlar’ özelliği sayesinde otomatik olarak silebiliyor. Yanlış silinen mesajları geri getirmek isteyen kullanıcılar bu işlemin nasıl yapıldığını araştırıyor. Peki WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır?

Fotoğraf, sesli mesaj göndermek ve arama yapmak gibi işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabildiği WhatsApp akıllı telefon kullanıcıların en fazla tercih ettiği haberleşme uygulamasıdır.

Kullanıcıların yaptıkları sohbetlerin geçmişlerini belirli aralıklarla kaydeden WhatsApp, yedekleme ayarlarının seçilmemesi gibi bazı durumlarda mesajlar ve sohbet kayıtları silindiğinde geri getiremiyor. Benzer durumlarla karşılaşan kullanıcılar için gelin birlikle silinen WhatsApp mesajlarının nasıl geri getirileceğine bakalım…

Android Telefonlarda WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

  • İlk olarak WhatsApp ayarlarından ‘Sohbet Yedeği’ seçeneğini açabilirsiniz. Bunun için telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve sağ üst kısımda bulan ‘Üç Nokta’ simgesine tıklayın.

  • Ardından ‘Ayarlar’ seçeneğine basın ve ‘Sohbetler’ seçeneğine basın.

  • Açılan alanda yer alan ‘Sohbet Yedeği’ seçeneğinden yedeklemeyi açabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde ise ilk olarak WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silin.

  • Daha sonra Google Play Store üzerinden WhatsApp uygulamasını telefonunuza tekrar yükleyin.

  • WhatsApp uygulamasını açın ve telefon numaranız ile kurulum yapın. Kurulumun ardından size sohbet yedeğini geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Burada sohbet yedeğini geri yükleyerek silinen mesajlarınıza yeniden ulaşabilirsiniz.

İphone Telefonlarda WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

  • WhatsApp uygulamasını telefonunuzda açın.

  • Ardından ‘Ayarlar’ bölümüne ve sırasıyla ‘Sohbetler’, ‘Sohbet Yedeği’ seçeneğine gidin.

  • Burada bir iCloud yedeğinizin olup olmadığını kontrol edin.

  • Son yedekleme tarihinin ne zaman olduğunu kontrol edin ve WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silin.

  • Ardından App Store üzerinden WhatsApp uygulamasını geri yükleyin ve telefon numaranız ile kurulumu tamamladıktan sonra yedeklemeyi geri yükleyip yüklemek istemediğinizi soracaktır. Burada yedeklemeyi yaparak silinen mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2022 Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Webilginç

Mamoru Staking Eseri ile USDT ve USDC’de Yüzde 6.75’e Kadar Ödül Veriyor Webilginç Kripto Para Haber