içinde

XELS, yeni blok zinciri platformunda karbon kredisi destekli NFT’ler sunacak

XELS, karbon kredisi destekli NFT’leri basarak sorunsuz mülkiyet kanıtı sağlayacak ve kullanılmış kredileri şeffaf bir halde yakabilecektir.

Daha yeşil bir gezegeni teşvik etmek için blok zinciri ve diğer çığır açan teknolojileri kullanan bir firma olan XELS , karbon kredilerini değiştirilemez belirteçler yada NFT’ler (ERC-721) olarak basmak için öncü yeni platformunu duyurdu.

XELS Platformu ve Karbon Kredisi NFT’leri

NFT’ler, mülkiyetin değişmez kanıtı olarak hizmet eden türünün tek örneği dijital varlıklardır. NFT’ler şeffaflık ve kamuya aleni izlenebilirlik sunarak, onları dünyanın yeni nesil tamamen dijital gönüllü emisyon azaltımlarını (VER’ler veya gönüllü karbon kredileri) basmak için mükemmel bir vasıta haline getirir.

XELS Platformu dışarı harita ve korunan toprakları ve Japonya ve Avustralya’da ağaçlandırma emekleri ile nötralize edilen karbon gerçek miktarını ölçmek için üstün uydu görüntülerini ve suni zeka kullanan şirketin mevcut teknoloji, yararlanacaktır. XELS’in kurumsal blok zinciri ve kendi ismini taşıyan jetonu, işletmeler ve bireyler için küresel karbon denkleştirme piyasalarıyla kolay, müsait maliyetli ve enerji açısından verimli bir biçimde etkileşim kurmaları için altyapı sağlar.

XELS kurucusu ve CEO’su Takeshi Nojima şunları söyledi:

“XELS platformunun en kuvvetli özelliklerinden biri, projelerin tek bir işlemde ebedi oranda dijital karbon kredisi NFT’si oluşturma kabiliyetidir, bu da birden fazla blok zinciri işlemiyle ilişkili enerji kullanımını azaltırken gaz ücretlerinden tutum sağlar.

Bu, NFT topluluğu için çok büyük ve NFT yaratmayı bir sonraki seviyeye taşıyor. Artık merkezi olmayan uygulamaların büyük miktarda NFT’nin sahipliğini takip etmiş olduğu standart bir yöntemimiz var. Karbon kredileri oluşturmak, emin ve tekrarlanamayan NFT’lerin toplu basımı için harika bir kullanım örneğidir. Sahiplik ve özgünlük emin bir şekilde izlenebilir ve programlı olarak sahipliği devredebilir ve kullanımdan kaldırıldıktan sonra bir krediyi geçersiz kılabilirsiniz.”

Özel NFT’leri Darp Etmek için XELS’i Bahis Et

Platformun kullanıcıları, tutmak istedikleri karbon miktarına eşit özel bir karbon ofset NFT’si basmak için 10 ton karbon başına bir XELS jetonunu basitçe yatırabilir veya “paylaşabilir”. Ofset destekli NFT’yi yaktıktan sonra, XELS jetonlarının kilidi açılacak ve böylece XELS Platfrom’un fikir donanması mekanizmasının temelini oluşturacaktır. XELS ayrıca, platformunda her NFT yakıldıktan sonra resmi bir sertifika düzenleyerek tutulan karbon miktarının kanıtını sağlar.

Geleceğin NFT Pazarı

XELS yalnızca karbon dengeleme NFT’lerinin basımı için bir platform sunmakla kalmayacak, bununla birlikte şirket, kullanıcıların bireysel gereksinimlerine göre bunları satabilecekleri ve takas edebilecekleri bir pazar yeri de sunacak. XELS, karbon denkleştirme pazarlarında yer almak isteyen hepimiz için daha sağlıklı, daha sürdürülebilir bir gezegen vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için dünya genelinde yeşil teknoloji endüstrisi liderleriyle aslına bakarsan konsorsiyum kurdu .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

prozone intercom tanıtım

Prozone İntercom Tanıtım ! intercom nedir ? Kask İntercom takma,uygun Fiyatlı motorsiklet intercom

Coinbase Metaverse Projesi Yapıyor mu ?