içinde

Singapur Merkez Bankası Kripto Kontrollerini Sıkılaştıracak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Singapur merkez bankasının kullanıcılar için daha fazla güvenlik tedbiri ve bir stablecoin düzenlemesi için kripto para dalındaki firmalardan iş bilgilerini göndermesini istedi.

Merkez bankası, Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital ve Singapur’a kayıtlı Terraforms Labs and Vauld’un çöküşünün akabinde kripto düzenleme siyasetlerinde değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Singapur Kontrollerini Sıkılaştırıyor

Singapur, bahisle ilgili bilgisi olan şahıslara nazaran, planlanan düzenleyici değişiklikler öncesinde kent devletindeki kripto para hizmetleri veren firmaların incelenmesini ağırlaştırmak istiyor.

Singapur Para Otoritesi (AMS), bazı başvuru sahiplerine ve dijital ödeme lisansı sahiplerine, ticari faaliyetleri ve varlıkları hakkında son derece detaylı bilgi isteyen bir anket gönderdiğini açıkladı. Geçen ay gönderilen soruların, firmaların finansal sağlamlığının yanı sıra birbirleriyle temaslarını ölçmeye odaklandıklarını söyledi. Ayrıyeten kimilerinin çabucak cevap vermelerinin beklendiğini aktardılar.

Düzenleyici, bireylere ve firmalara gönderilen bir elektronik tabloya nazaran, sahip olunan en büyük tokenler, en çok borç veren ve ödünç alan karşı taraflar, ödünç verilen ölçü ve merkeziyetsiz finans protokolleri aracılığıyla stake edilen en büyük tokenler de dahil olmak üzere tüm dataların göderilmesini istedi.

MAS Genel Müdürü Ravi Menon, önümüzdeki hafta olayları değerlendirmeye çalışacak ve şimdiden dala, düzenlemelerin kapsamının daha fazla faaliyeti kapsayacak şekilde genişletileceğini de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

SEC, VanEck’in Bitcoin ETF’i Hakkındaki Kararını Erteledi Webilginç Kripto Para Haber

Altın ve Dolarda Son Durum Ne? 26 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber