içinde

Address Nedir ? What is an address?

Bitcoin ağında ödeme yapmak ve ödeme almak için kullanılan Alfanumerik karakterler bütününe verilen isimdir. Taranabilir bir QR kod olarak kullanılabilir. Bitcoin’le size ödeme yapması için onlara vermeniz gereken tek bilgidir.

What is an address?

It is the name given to the alphanumeric characters used to make and receive payments in the Bitcoin network.It can be used as a scannable QR code. It is the only information you need to give them to pay you with Bitcoin.

Detaylar

Kripto adresi, kripto para gönderip alabilen bir cüzdanı temsil eden bir karakter dizisidir. Gerçek hayattaki bir adrese, e-postaya veya web sitesine benzer. Her adres benzersizdir ve blok zincirindeki bir cüzdanın konumunu belirtir.

Çoğu blok zinciri adresi, uzun rastgele harf ve sayı dizileri biçimini aldığından, insanlar için okuması zordur. Bununla birlikte, hepsi benzersizdir ve bilgisayar ağları için hiçbir sorun teşkil etmez.

Blok zinciri adresleri herkese açıktır ve bir adresteki ve adres dışındaki işlemleri görmek için bir blok zinciri gezgini kullanabilirsiniz. Adresin sahip olduğu varlıkların miktarını da görebilirsiniz. Bunun tek istisnası, gizlilik temelli blok zincirleridir (örn. Monero ve Grin).

Adresler herkese açık olsa da, adresin sahibi olan kişinin genellikle gerçek adı onunla ilişkilendirilmediğinden, adreslerin çoğu anonimdir (veya daha doğrusu takma addır). Bununla birlikte, adreslerin ve bunların arkasındaki kişi veya varlığın bilindiği durumlar vardır: Bu genellikle borsalar ve jetonlu proje sahipleri veya kurucular için geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

%51 Saldırısı Nedir ? 51% Attack ?

Altcoin Nedir ? What is Altcoin?