içinde

Amerika’nın meşhur haber ajansı Binance NFT pazar yerinde satışa sunulacak !

Amerika merkezli dünyanın en meşhur haber ajanslarında biri olan Associated Press (AP), 175 senedir dünyanın dört bir yanındaki önemli olayların doğru ve hızlı haberlerini dünyaya sunuyor.

AP, son 100 yıldaki dönüm noktası olan haberlerini NFT gibi yayınlayacağını duyurdu.

100 ülkede 250 lokasyonda bulunan haber bürolarıyla AP gazetecilerinin, sevinçlerini, ilmi atılımlarını, başarılarını ve bunların yanı sıra yitik, umutsuzluk ve ıstırap anlarını da ele almış olduğu haberlerini koleksiyona ekleyecek.

AP, yakın dünya tarihinin en unutulmaz anlarını, arşivlenmiş haberlerinden oluşan nadir, benzersiz bir NFT koleksiyonuyla yayınlıyor. Koleksiyon için AP Metalist Lab ile işbirliği yapıyor ve koleksiyon 19 Ekim tarihinde Binance NFT pazar yerinde satışa sunulacak.

Koleksiyon, uzayda, küresel çatışmalarda, bilimde, keşifte, insan özgürlüklerinde ve ilerlemede son 100 yıldaki dönüm noktası olan olayları kapsıyor. Bu koleksiyonun merkezinde yer edinen haberler, vakalar esnasında AP tarafınca dünya çapında dağıtılan yüksek çözünürlüğünde olan görüntülerden oluşuyor.

Koleksiyon, zamanı foto muhabirliğine ek olarak, AP tarafından dünyanın dört bir yanındaki haber merkezlerine iletilen son dakika mühim “Haber Flaşları”nın nadiren görülen dijitalleştirilmiş kopyalarını da içeriyor. Bu tür flaşlar, Avrupa’da aya iniş ve İkinci Dünya Savaşı’nın sonu gibi vakalarla alakalı ilk sözlerden oluşuyor. AP, dünyada bu çatışmanın sona erdiğini bildiren ilk haber ajansı.

Koleksiyonda ek olarak, AP tarafından 2018’de fotoğraflanan ve 152 yılda yalnızca bir kez gerçekleşen bir olay olan süper mavi kanlı ay şeklinde haber ajansının en güzel görüntülerini de içeriyor.

Associated Press, blok zincirine rapor veren bu zamanı haberlerin dağıtımının dünya tarihinin korunması için yaşamsal önem taşıdığına inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

alfaobd versiyon 200

Android Alfaobd programı Full Kurulum ve Kullanım

Mining Yasak mı ? Yasal mı?