içinde

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır ? Lite Coin Madenciliği Hakkında Herşey.. LiteCoin wikipedi

Kripto ile ilgileniyorsanız, muhtemelen madenciliğin ne kadar karlı olabileceğinin farkında olacaksınız. Bununla birlikte madencilik, evvelinde uygun biçimde araştırılmadığı takdirde vakit alıcı, enerji yoğun ve para kaybı da olabilir. Bu nedenle, bilhassa Litecoin madenciliği yapmakla ilgileniyorsanız, başlamadan ilkin bilgi sahibi olmak için aşağıdaki önerilere ve ipuçlarına göz atın.

Litecoin Nedir?


Litecoin madenciliğinin giriş ve çıkışlarına girmeden önce, Litecoin’in tam olarak ne işe yaradığını hızlıca tartışalım. 2011 senesinde eski Google mühendisi Charles Lee tarafınca kurulan Litecoin, Ethereum, Ripple ve Tether benzer biçimde yaşıtlarını geride bırakarak, piyasadaki en eski kripto para birimlerinden biridir.

Bugün Litecoin, piyasanın durumuna bağlı olarak genellikle 100 ile 200 dolar içinde değişen bir değere sahip fazlaca popüler bir tokendir. Bitcoin şeklinde, Litecoin de hem madencilik bununla birlikte blok doğrulama için blok zincirinde iş kanıtı (PoW) mekanizmasını kullanır (ancak iki jeton aynı biçimde çalışmaz). Peki

Litecoin’i madenciliğe kıymet kılan nedir?

Tabii ki, muhtemel Litecoin madencilerinin sorduğu en önemli soru şudur: “Bu bana kâr getirecek mi?” Neyse ki, Litecoin madenciliğinden sağlıklı bir kâr elde edebilirsiniz, sadece kazanacağınız miktar hangi donanım ve yazılımı kullandığınıza ve tek başınıza mı yoksa benimkini mi topladığınıza bağlı olacaktır. Ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, Litecoin madenciliği kazançlı bir girişime dönüşebilir. Peki, bu mevzuda gitmenin en iyi yolu nedir?

Litecoin Madencilik Donanımı


Herhangi bir kripto madenciliğinde lüzumlu olan oldukca mühim bir unsur hususi donanımdır. Bu, temel bir CPU’dan özel bir ASIC donanımına kadar değişebilir. Hepimiz evvelinde var olan CPU’muzu kullanarak başarıya ulaşmış bir halde kripto madenciliği yapmayı sevsek de, bu donanım pek oldukca durumda fayda sağlamaz ve bir CPU’ya güveniyorsanız Litecoin madenciliği yapmakta ne olursa olsun zorlanacaksınız .

Litecoin’i verimli bir biçimde çıkarmak için bir ASIC donanımına ihtiyacınız olacak, şu sebeple bu jetonu bir CPU yada GPU kullanarak verimli bir halde çıkaramazsınız. Bildiğiniz gibi, ASIC donanımları fazlaca pahalı olabilir, bu yüzden donanıma herhangi bir yatırım yapmadan önce Litecoin madenciliğine tamamen bağlı olmak isteyip istemediğinizi bilmek önemlidir.

Dışarıda seçim yapmayı zorlaştıran bir dizi ASIC teçhizatı var. Bu nedenle, Bitmain Antminer L3++, FutureBit Apollo LTC Pod ve Goldshell LT5 gibi Litecoin madenciliği yapmak isteyip istemediğinizi düşünebileceğiniz birkaç teçhizatı aşağıda listeledik.

Litecoin Madencilik Yazılımı


Madencilik donanımının aksine, jetonları çıkarmak için gereken yazılımın bankayı kırma şansı yok. Aslında, birçok saygın Litecoin madencilik yazılımı programını ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Ancak, en popüler veya hakkında konuşulan madencilik yazılımını indirmeye atlamamalısınız. Bunun yerine, ihtiyaçlarınıza ve madencilik hızınıza ve donanımınıza müsait Litecoin madencilik yazılımınızı kura çekmek en iyisidir.

Madencilik yazılımı söz mevzusu olduğunda, donanımdan fazlaca daha fazla seçenek var. Litecoin açısından, madenciliğe başarıya ulaşmış bir halde başlamak için indirebileceğiniz birkaç sağlam program var. Kontrol edebileceğiniz birkaç tanesini aşağıda listeledik.

1. Easy Miner

Easy Miner, sayısız harika özelliği sebebiyle Litecoin madenciliği için en iyi seçimdir. Çoğunlukla Bitcoin madencilik yazılımı olarak tanıtılsa da, Litecoin madenciliği yapmak için yeniden de kolayca kullanabilirsiniz. Easy Miner aleni kaynak olmasının yanı sıra kişisel cüzdan yönetimi, yüksek düzeyde güvenlik ve reel zamanlı analitik (kazançlarınızı, hash oranınızı ve öteki önemli istatistikleri görüntüleyerek) sunar.

Dahası, Easy Miner bir sorunla karşılaştığınızda yanıtları bulabilmeniz için size canlı toplum desteği sağlar. Ayrıca fiyat konusunda endişelenmenize gerek yok bundan dolayı Easy Miner tamamen parasız.

2. Awesome Miner

Awesome Miner, Litecoin madenciliği için ASIC desteği sunan başka bir saygın madencilik yazılım programıdır. Kolay ölçeklenebilirlik, optimize edilmiş Antminer ürün yazılımı ve 25’ten fazla madencilik motorunun desteği ile Awesome Miner, tek bir kuruş bile harcamadan Litecoin madenciliği yapmayı kolaylaştırır. Ayrıca Awesome Miner’ın kontrol panelini kullanarak tüm donanımlarınıza göz kulak olabilirsiniz, böylece bir şeylerin değişip değişmediğini bilirsiniz.

3. CGMiner

CGMiner, Bitcoin, Dogecoin ve Litecoin madenciliği için popüler bir açık kaynaklı programdır ve madencilik deneyiminizi çok daha sorunsuz hale getirecek birkaç faydalı özelliğe sahiptir. CGMiner, madencilik ilerlemeniz, fan hızı kontrolü hakkında ayrıntılı istatistikler sunar ve indirmek ve kullanmak için sizden bir kuruş talep etmez.

Bir ASIC teçhizatı kullanıyorsanız CGMiner’ın en son sürümü harika olsa da, onu bir CPU veya GPU kullanarak başka bir jeton madenciliği yapmak için kullanmak istiyorsanız, CPU’lar ve GPU’lar olarak eski sürüme bağlı kalmanız gerektiğini unutmayın. güncellemesinden aşamalı olarak çıkarıldı.

Litecoin Madencilik Havuzları


Litecoin madenciliğini kendi başınıza yapabilirken, bir madencilik havuzuna katılarak düzenli gelir elde etme şansınız çok daha yüksek olacaktır. Madencilik havuzları, bir blok bulma ve madencilik şansını artırmak için diğer kullanıcılarla birlikte madencilik gücünüze katkıda bulunarak madencilik ödülleri kazanmanıza olanak tanır. Madencilik için bir havuz kullanmak, tüm madencilik deneyiminizi çok daha güvenilir hale getirebilir.

Madencilik havuzlarının ücretli olduğunu ve solo madencilikte olduğu gibi madencilik ödülünün tamamını almayacağınızı unutmayın. Yani, daha çok kumarbazsanız ve bir blok bulmak ve madencilik yapmak için daha uzun süre beklemeye istekliyseniz, solo madenciliği deneyebilirsiniz, ancak bunun size çok daha az güvenilir bir gelir şekli sağlayacağını unutmayın. .

Bir Litecoin madencilik havuzuna katılmakla ilgileniyorsanız, aşağıda en iyi üç tanesini listeledik.

1. Litecoinpool

Litecoinpool şu anda operasyonda olan en büyük ve en popüler Litecoin madencilik havuzlarından biridir. 100 TH/s’nin üzerinde bir ağ hash hızına sahip 16.000’den fazla madenciden oluşur. Bu kadar çok madenciyle, düzenli ödüller alacağınız neredeyse garantidir, ancak ödül bölümünün havuzda kaç kullanıcının olduğuna bağlı olarak azalacağını belirtmekte fayda var.

Litecoinpool, havuza sağladığınız bilgi işlem gücünün paylarına göre size ödeme yapan hisse başına ödeme (PPS) oranını kullanarak kullanıcıları ödüllendirir. Ne kadar çok verirseniz, ödül o kadar yüksek olur. Ve şimdi en iyi kısım için: Litecoinpool bir ücret bile talep etmiyor!

2. ViaBTC

ViaBTC, Litecoin de dahil olmak üzere bir dizi token için madencilik havuzları sunar. Litecoinpool ile oradaki en büyük madencilik havuzlarından biri olarak duruyor ve ayrıca devasa bir ağ hash hızına ve binlerce madenciye sahip.

ViaBTC, yeni başlayanların bile anlayabileceği basit bir kullanıcı arayüzü ile gezinmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, ViaBTC’nin Litecoin madencilik havuzu, operasyonlar ve bakım için bir ücret almaktadır, bu nedenle, bu havuzla madencilik yapmayı seçerseniz, bunun madencilik ödülünüzden çıktığını göreceksiniz.

3. BTC.com

BTC.Com , ASIC madencilik kuleleri de üreten bir şirket olan Bitmain tarafından işletilmektedir. BTC.Com’un tware’ini kullanarak bir dizi kripto madenciliği yapabilirsiniz, sadece Litecoin madencilik havuzu bugün mevcut olan en iyi bilinenlerden biridir. BTC.Com , ödüllerinizi depolamak için mahalli bir kripto cüzdanı sunar ve madencilerine ödeme yapmak için pay başına ödeme modelini kullanır.

ViaBTC şeklinde, BTC.Com da madencilik ödüllerinizden kesilecek bir ücret alır. Şu anda bu ücret %1,5 ile %4 içinde değişmektedir.

Litecoin Madenciliğinin Riskleri


Herhangi bir jeton madenciliği yaparken olduğu şeklinde, Litecoin madenciliği riskleri olmadan gelmez. İlk olarak, madenciliğini yapmış olduğunuz madeni paranın piyasa değerindeki büyük bir değişiklik, hak kazanacağınız ödüller üstünde ciddi bir etkiye haiz olabilir. Bunun da ötesinde, kendi başınıza madencilik yapmış olursanız bir blok bulup çıkarmanız her vakit güvence edilmez, bu yüzden daha emin bir gelir akışı için bir madencilik havuzuna katılmak en iyisidir.

Ayrıca kripto madenciliğinin enerji tüketimine de dikkat etmelisiniz. İşlem, büyük bir elektrik faturasını hızla yükseltebilir. Ve verimli bir biçimde madencilik yapmıyorsanız, kârınızı geri kazanmadan enerji gereksinimleri için büyük paralar ödeyebilirsiniz. Ancak araştırmanızı yapmak ve saygın donanım, yazılım ve madencilik havuzlarını kullanmak, başarısız bir madencilik girişimi olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Litecoin Madenciliği Kârlı Olabilir, Ama İşinizi Bilmeniz Gerekir


Litecoin kripto para madenciliği sabit bir gelir şekli sağlayabilirken, başlamadan ilkin birazcık okuma yapmak ve konuyu kavramak oldukça önemlidir. Bu biçimde, zamanınızı yada paranızı boşa masraftan emin ve etken bir halde Litecoin madenciliği yapabilirsiniz. Mutlu madencilik!

Litecoin son dakika fiyatı nedir

No Coins Selected

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Metaverse’de Yeni Ekonomi: Dijital Arazi Satın Alma, İpotek Alma ve İş Yaratma

SON 24 SAATTE YÜZDE 1200’ÜN ÜZERİNE ÇIKAN O COİN !