içinde

NFT Klavuzu, Ethereum NFT nasıl alınır?

Ethereum tabanlı NFT’lerin çoğunluğu OpenSea üzerinden alınabiliyor. Ayıca OpenSea, NFT pazar yerinde önemli bir konuma haiz. Birçok koleksiyon projeleri OpenSea üstünde ilgi görüyor. Peki NFT’ler iyi mi alınır?

Değiştirilemez, ender ve koleksiyonluk olarak tabir edilen NFT’ler, günümüzde fazlaca popüler. NFT’ler görsel, video dosyaları yahut fizyolojik varlıklar gibi dijital öğelerin sahipliğini kanıtlayan Blockchain tabanlı belirteçlerdir.

2021 süresince, NFT ticareti fazlasıyla ön plana çıktı. Birçok büyük markalar ve ünlüler NFT furyasına katıldı. Hatta katılmakla kalmayıp üretimde bulundu. Bu akım kripto dünyasında popüler hale gelerek hacim patlaması yaşadı. Eylül 2021 yılı itibarıyla Ethereum tabanlı NFT’lerin yüzde 97,8’i OpenSea üstünde işlem gördü.

Adım adım NFT satın alma işlemleri
Öncelikle bir NFT satın alabilmek için Ethereum’a sahip olmak gerekiyor. Herhangi bir kripto para borsasından Ethereum satın alınabilir. Örneğin, Binance ve Coinbase. Solana tabanlı NFT almak isteyen kullanıcı aynı biçimde borsadan SOL satın almalıdır.
Belli bir miktar Ethereum satın aldıktan sonrasında MetaMask benzeri bir cüzdana sahip olmalısınız. Cüzdan ek olarak Google Chrome tarayıcısına direkt bağlanıyor. Bu cüzdana satın alınan Ethereum’u yollamanız lüzumlu. Cüzdan adresine blok zincir adresini girerek Ethereum yollayabilmek olası.
Son olarak yolladığınız Ethereum ile OpenSea üstünden NFT satın alabilirsiniz. Bunun için OpenSea sitesine üye olun. Daha sonrasında MetaMask cüzdanını OpenSea’ye bağlayın. Satın almak istediğiniz NFT projesine teklif verebilirsiniz.

Ethereum fee ücretlerini göz ardı etmemek gerek NFT’leri satın alırken ve MetaMask cüzdana Ethereum yollarken belli bir fee ücreti ödeniyor. Satın alacağınız projenin fiyatına bakarak bir miktar fee arasında Ether ayırmayı unutmayın.

Erzurumspor Token !

Aralarında Donald Trump’ında Bulunduğu NFT Koleksiyonu Satışta !