içinde

Otizmli Çocukların Yapıtları NFT’ye Dönüştürüldü Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Tohum Otizm Vakfı, Yelken Federasyonu, Kalamış Yelken Kulübü ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinin iş birliği ile otizmli çocukların tasarımları NFT eser olarak OpenSea’de açık artırmaya sunuldu.

Permolit Boya’nın “Güzelleşir Dünya Farkındalıklarımızla” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında otizmli çocukların tasarımlarından oluşan görsel “NFT” olarak opensea.io platformu üzerinden satışa sunuldu. Bu projeyle Türkiye’de ilk kez otizmli çocukların tasarımı NFT’ye dönüştürüldü ve elde edilen gelirin tamamı Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı, şunları söyledi:

“Uzun bir hazırlık süreci ve otizmli çocukların duyarlı olduğu desenlerin tasarlanması, uygulanması ve boyanması ile ortaya çıkan bu anlamlı çalışma Boya sektöründe bir ilk olarak NFT dijital esere dönüştü ve açık arttırma usulüyle satışa sunuldu. Satıştan edinilecek tüm gelir de bağış olarak daha çok otizmli çocuğun eğitimi için Tohum Otizm Vakfı’na aktarılacak. Türkiye’de bir ilk niteliği kazanan bu kıymetli projeyle otizmli kardeşlerimize yönelik farkındalık kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Permolit Boya markamızla daha güzel bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.”

Otizmli çocukların tasarımlarından oluşturulan NFT’nin açık arttırma süreci 2 Temmuz’a kadar sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Para Piyasasında Son Durum 30 Haziran 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Ripple, Airwallex Aracılığıyla Yeni Zelanda Pazarına Giriş Yapıyor Webilginç Kripto Para Haber