içinde

Santander’den Kripto Ticaretinde Yeni Adım Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yaklaşık 50 ülkede faal olarak faaliyet gösteren İspanya merkezli Santander bankası, kripto piyasasına tekrar adım atıyor. Şirketin kripto dünyasındaki yeni teşebbüs atağını bu defa Brezilya ayağı üstlenecek.

Santander Brezilya CEO’su Mario Leao, dün yaptığı açıklamada; Santander’in önümüzdeki aylarda Brezilya’daki müşterileri için kripto ticaret kanalı oluşturmayı planladığını söyledi.

Santander Brezilya Kripto Para Ticaretine Hazırlanıyor

Geçtiğimiz Mart ayında Latin Amerika’da Arjantin merkezli Agrotoken ile iştirak yapan Santander’in piyasayla ilgili yeni hizmetlerinin önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor.

CoinDesk‘in haberine nazaran Santander, Kasım ayından sonraki 3 yıllık süreç içerisinde 225 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Ekim ayının ortasından sonra açıklanacak olan bilançoların akabinde kripto konusundaki haberlerin artacağını belirtti.

2019 yılından itibaren Ripple blokzincir ile yakınlığı bulunan Santander’in Brezilya CEO’su Mario Leao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bunun kalıcı bir pazar olduğunun şuurundayız ve bu rakiplerimize bir reaksiyon değil, yalnızca müşterilerimizin kripto ve gibisi varlıklar için bir talebi bulunuyor. Biz de bu talebi en uygun formda karşılayabilmek için en âlâ ve yanlışsız yolu bulmalıyız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Beyaz Saray’ın da Artık Blockchain Danışmanı Olacak Webilginç Kripto Para Haber

Optimism (OP) Neden Yükseliyor? 29 Temmuz 2022 Webilginç Kripto Para Haber