içinde

SEC, Grayscale’in Spot Bitcoin ETF’ini Reddetti, Grayscale de Dava Açtı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Grayscale, spot Bitcoin ETF reddi nedeniyle SEC’e dava açtı. SEC, Grayscale’in önerdiği spot bitcoin ETF’nin sahtekarlığı ve manipülasyonu önlemek için gerekli standardı karşılayamadığını söyleyerek reddetti. Varlık yöneticisi ise ABD Temyiz Mahkemesi’nden SEC’in kararını gözden geçirmesini istedi

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden biri, SEC’in Çarşamba günü Bitcoin Trust’ı borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme başvurusunu reddetmesinden kısa bir süre sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açtı. Grayscale Investments, web sitesinde yayınlanan bir bildiride, “Karardan ötürü derin bir hayal kırıklığına uğradık ve aynı fikirde değiliz” dedi. SEC, aynı gün Bitwise’ın spot bitcoin ETF başvurusunu da reddetti.

Çarşamba günü SEC, Grayscale’in NYSE Arca borsasında bir spot bitcoin ETF listeleme önerisini reddetti. Düzenleyici, önerilen ETF’nin hileli ve manipülatif uygulamaları önlemek ve yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için tasarlanan standardı karşılamadığını söyledi. SEC’in kararına meydan okuyan Grayscale, Çarşamba günü bir inceleme dilekçesine göre ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’nden SEC’in kararını gözden geçirmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fed’in Eski Çalışanı, Kriptoların Yasaklanmasını İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Ethereum (ETH) Fiyat Tahlili: Düşüş Devam Edecek mi? 30 Haziran 2022 Webilginç Kripto Para Haber