içinde

Bitcoin 44.000 Doları Aşarken Binance Çöktü: İşte Son Durum

Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını duyurmasının akabinde teknik meselelerle karşı karşıya kaldı. Elektrikli araç devi Tesla’nın Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığını duyurmasının akabinde Bitcoin fiyatı geçtiğimiz saatte patladı. Lakin, devasa dalgalanma ve tahminen de artan ilgi, Malta merkezli borsa Binance için teknik zorluklara neden oldu.

Kriptokoin.com olarak bugün Elon Musk’ın Tesla’sının ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu forma nazaran Ocak 2021’de 1.5 milyar dolarlık BTC tahsis ettiğini bildirmiştik. Doğal olarak, dünyanın en güçlü şirketlerinden birinin bu kadar büyük bir varlık tahsisi fiyatını etkiledi. Sonraki dakikalarda BTC bedeline neredeyse 6.000 dolarlık paha ekledi. Evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 42.000 doları aştı ve neredeyse 45.000 dolarlık yeni bir rekora imza attı.

Bu gelişmeler, önde gelen kripto borsası Binance için beklenmedik meseleleri da beraberinde getirdi. Şirket, Twitter hesabında “bazı süreksiz sıkıntılar yaşandığının farkındayız” dedi ve “ekibimiz bu sorun üzerine çalışıyor” tabirlerini kullandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, sıkıntıların “gelen ağır trafikten” kaynaklandığını açıkladı. Gecikmelerin yalnızca birtakım bölgelerde görüldüğünü kaydeden CZ, her şeyin bir an evvel çözülmesi gerektiğini savundu.

Binance CEO’su ayrıyeten, “her şeyin Elon yüzünden” olduğuna inanıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, bilhassa çok dalgalanma devirlerinde fonlarına anında erişim bekledikleri için bu durumdan memnun değillerdi. Tanınan İngiliz Youtuber KSI bile Twitter’da bu sıkıntıdan şikayetçi oldu.

Musk, Twitter profilini sırf “Bitcoin” sözü içerecek formda güncellediğinde de benzeri bir fiyat hareketi yaşanmıştı. Fiyat tekrar parabolik hale geldi ve Binance, Kraken ve Bittrex teknik zorluklarla karşılaştı. Lakin durum tüm platformlarda çözüldü.

Bitcoin borsası Binance’te son durum

Yazım sırasında Binance’te görünen sorun çözülmüş duruyor.

Nihai sistem ölçeği şu anda etkinleştiriliyor ve birden fazla kullanıcının şu an taşınabilir uygulamaya ek olarak http://Binance.com adresine erişim sağlıyor olması gerekiyor.

Teknik grup son denetimleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Aldatma Konulu Filmler: Yasak Aşkın Büyüsüne Kapılmış Çiftlerin Tutkulu Hikayelerine Davet Eden Filmler

WordPress Kullanan Web Siteleri, Dogecoin Kabul Edebilecek