içinde

9 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, DOGE, LINK ve BCH Fiyat Tahlili

Güçlü kurumsal talep, Bitcoin ve birçok altcoin için fevkalade atılımlara yol açtı ve koinlerde tüm vakitlerin en yüksek düzeyleri kelam konusu oldu.

Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na verilen bir evraka nazaran, Tesla’nın 1,5 milyar dolar kıymetinde Bitcoin satın aldığı haberi ile Bitcoin (BTC) bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Bitcoin alımına ek olarak Tesla, müşterilerine BTC ile eser satın alma seçeneği de sunmayı planlıyor. Tesla, BTC ödemelerini fiata dönüştürmek yerine, rezervlerine eklemeye karar verebilir.

Tesla’nın satın alma adımına ek olarak, efsanevi yatırımcı Bill Miller, Grayscale Bitcoin Trust’a 300 milyon dolardan fazla yatırım yaparak Bitcoin’e daha fazla yönelmeyi planlıyor. Bitcoin’in keskin rallisinden sonra bile büyük yatırımcılar tarafından yapılan bu alımlar yatırımcıların ve traderların yükselişin daha da devam etmesini beklediklerini gösteriyor.

Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere Meksika’nın en güçlü üçüncü şahsı Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin hashtagini Twitter biyografisine ekledi. Salinas’ın bu hareketi, Bitcoin’i, Bitcoin satın alarak milyarderi taklit etmek isteyebilecek 840.000 takipçisinin dikkatine sunuyor. Salinas, Kasım ayında “likit portföyünün”% 10’unu Bitcoin’e yatırdığını” açıklamıştı.

Bu gelişmeler, kripto para kesimindeki temellere olumlu bir dayanak verdi. Büyük bir art rüzgarla birlikte, üst tarafta muhtemel amaç düzeylere ulaşmak için birinci 10 kripto para ünitesinin grafiklerini tahlil edelim.

BTC / USD

Bitcoin, son iki gündür 38.000 dolar ile 40.000 dolar ortasında sıkışmıştı. 6 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek düzeylerde kar alımı yaptığını ve 7 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruğun ise düşüşlerde alım sinyali verdiğini gösterdi.

Bugün boğalar fiyatı 41.959,63 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı. Bu düzey, ayıların tekrar sert bir direnç gösterebileceği 50.000 dolarlık rekor fiyat amaca bir ralli mümkünlüğünün yolunu açıyor.

Ancak boğalar fiyatı 50.000 doların üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru 60.974,43 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın tersine, boğalar atılımlarını sürdüremezlerse, traderların daha yüksek düzeylerde kar elde ettiklerini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 38.000 doların altına çekmeye çalışacak.

Başarılı olurlarsa, hareketli ortalamaların yine test edilmesi mümkündür. 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (36.196 dolar) altında bir kırılma, zayıflığın birinci işareti olacak ve 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (33.250 dolar) altına fiyatın düşmesi daha derin bir düzeltme mümkünlüğünü artıracaktır.

ETH / USD

Ethereum (ETH) 5 Şubat’ta 1.757 dolardan düştü lakin boğalar, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere 7 Şubat’ta 1.474 dolardan agresif bir halde düşüş düzeyini satın aldı.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve olumlu bölgedeki RSI, en az direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 1.757 doların üzerinde tutabilirse, ETH / USD kuru yükseliş trendine devam edebilir. Üst istikamette bir sonraki amaç 1.870 dolar ve bu düzey geçilirse, üst hareket ruhsal olarak kritik düzeye 2.000 dolar düzeyine ulaşabilir.

Aksine, fiyat mevcut düzeyden düşerse, parite birkaç gün daha 1.757 dolar ile 1.473 dolar ortasında konsolide edebilir. 1.473 doların altında bir kırılma, fiyatı 50 günlük SMA’ya (1.148 dolar) çekebilir.

ADA / USD

Cardano (ADA), 5 Şubat’ta yükselen kanalın üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Boğalar, fiyatı 6 Şubat’ta 0.60 dolarlık ani direncin üzerine kolay kolay itti ve bu da ralli mümkünlüğünü 0.80 dolara taşıdı.

Yükselen hareketli ortalamalar boğalara avantaj sağlasa da çok alım bölgesindeki RSI, yakın vadede muhtemel bir düzeltme yahut konsolidasyon konusunda ikazda bulunuyor.

Bir konsolidasyon, traderların çabukla kâr alımı yapmadıklarını ve bunun da yükseliş trendinin tekrar başlama mümkünlüğünü artıracağını gösterecek.

Öte yandan, bir düzeltme 20 günlük EMA’ya (0,454 dolar) ulaşabilir. Güçlü bir toparlanma, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterirken, altındaki bir kırılma, momentumun zayıfladığını gösterir.

XRP / USD

XRP, son birkaç gündür 0,3850 doların üzerinde seyrediyor, fakat boğalar fiyatı 0,50 doların üzerine çıkarmak için gayret ediyor. Bu durum talebin daha yüksek düzeylerde azaldığını gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 7 Şubat’taki 0,3855 dolar takviyesinin altına çekmeye çalıştı fakat başarısız oldu. Bu durum boğaların taban düzeyleri satın aldığını gösteriyor. Ayılar rallilerde sattıklarında ve boğalar düşüşte alım yaptığında, fiyat bir aralıkta sıkışır.

0,50 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,65 dolara ulaşabilecek bir üst hareketi başlatabilirken, 20 günlük EMA’nın (0,374 dolar) altında bir kırılma XRP / USD kurunu 50 günlük EMA’ya (0,312 dolar) indirebilir.

DOT / USD

Ayıların fiyatı 19,40 doların altına çekememesi, boğalardan güçlü alımları çekti. Bu, Polkadot’u (DOT) bugün tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseltti.

Yukarı tarafta anlık maksat 24.08 dolar ve bu düzey geçilirse, yükseliş trendi 30 dolara kadar uzayabilir. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesine yakın, bu da boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor.

DOT / USD kuru tarafını aksine çevirir ve 20 günlük EMA’nın (17.91 dolar) altına düşerse, bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket fiyatı bir sonraki takviyeye 14.7259 dolara çekebilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), düşüş kurulumunu geçersiz kılan 5 Şubat’ta genişleyen takoz modelinin direnç çizgisinin üzerine yükseldi. Ayılar mevcut yükseliş trendini 75 dolarda durdurmaya çalışıyor, lakin olumlu işaret, boğaların çok fazla tabandan vazgeçmemiş olması.

7 Şubat’taki sığ bir düzeltmenin akabinde, boğalar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. 75.5 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, BNB / USD kurunu 95 dolara ve akabinde 100 dolara itebilir.

Aksine, fiyat tekrar 75.5 dolardan düşerse, ayılar pariteyi tekrar takoza sokmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, daha yüksek düzeylerde kâr alımını önerecektir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), son birkaç gündür 20 günlük EMA (144.98 dolar) ile 160 dolar ​​arasında konsolide olmuştu. Boğalar şu anda bu sıkı ticaret aralığını aksine çevirmeye çalışıyor. 160 doların üzerinde bir kapanışı yönetirlerse, altcoin 185 dolara yükselebilir.

Boğalar fiyatı 185 doların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 200 dolara yükselebilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat genel dirençten düşerse, parite tekrar 20 günlük EMA’ya düşebilir.

Bir kırılma ve hareketli ortalamaların altında kapanma, zayıflığın birinci işareti olacaktır. Bu türlü bir hareket fiyatı 120 dolara çekebilir.

DOGE / USD

Dogecoin’in pump hareketi 28 ve 29 Ocak’ta 0,0875 dolarlık güçlü satışla karşılaştı. Altcoin 30 Ocak’ta düşmesine karşın, ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı. Düşük düzeylerde güçlü alım, 4 Şubat’ta fiyatın 0,050 dolarlık ruhsal bariyerin üzerine çıkıp kapanmasıyla tekrar yükselişe geçti.

DOGE / USD kuru 7 Şubat’taki 0,0875 dolar genel direncinden geri döndü, lakin bugünün şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,0875 doların üzerine çıkarabilirse, ivme yükselebilir.

Yukarı tarafta izlenmesi gereken bir sonraki maksat 0,102412 dolar ve akabinde 0,13 dolar. Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat 0,875 dolardan düşerse, parite bir sonraki trend hareketine başlamadan evvel birkaç gün bir aralıkta konsolide edebilir.

LINK / USD

7 Şubat şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA düzeyi olan 23,15 dolara fiyatı çektiğini gösteriyor. Alıcılar artık Chainlink’i (LINK) 25.7824 ila 27 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş devam edebilir.

Yukarı taraftaki birinci maksat 30 dolar. Şayet boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, LINK / USD kuru 33 dolara yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve olumlu bölgedeki RSI, boğalara avantaj sağlıyor.

Bu varsayımın tersine, fiyat genel dirençten düşerse, ayılar bir kere daha fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 20.1111 dolara kayabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) 6 Şubat’ta 465.02 dolar direncinin üzerine çıktı, lakin boğalar kırılmayı sürdüremedi. Bu, kar alımını çekti ve altcoin 7 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (439 dolar) altına düştü.

Ancak, ayılar 7 Şubat’taki zayıflıktan yararlanamadı ve fiyatı 50 günlük SMA’nın (422 dolar) altına çekemedi. Boğalar şu anda fiyatı tekrar 465.02 doların üzerine çıkardı. Bu durum, ralli mümkünlüğünü 515 dolara çıkarıyor.

Bu varsayımın bilakis, BCH / USD kuru mevcut düzeylerden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, zayıflık sinyali verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

“Tesla’nın Bitcoin Alımı Biraz Korkutucu”: Eski OCC Lideri

Tesla Açıklaması Sonrası Bu Borsada Devasa Boyutta Bitcoin Short Durumu Tasfiye Edildi