içinde

Bu Hafta Play2Earn Oyunlarında ve NFT’lerde Ne Oldu?

CoinMarketCap, Ocak ayında OpenSea’deki üstün dereceli muamele hacminden Twitter’ın doğrulanmış NFT profil resimlerini başlatmasına kadar en önde gelen oyna-kazan ve NFT etkinliklerinden bazılarına göz atıyor.
OpenSea’nin İşlem Hacmi 3,5 Milyar Dolarlık Rekorlara Ulaştı
Ocak ayının ilk iki haftasında, OpenSea’nin ticaret hacmi 3.5 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dune Analytics verilerine göre , önde gelen NFT pazarındaki Ethereum tecim kütlesi, geçen sene Ağustos ayından bu yana bütün zamanların en yüksek seviyesi olan 3.42 milyar$’ı ve Aralık ayındaki 3.24 milyar$’lık satışını geride bıraktı.
Yılın başından bu yana, OpenSea’nin tecim hacmi şu ana kadar günlük 169 milyon doların üzerinde. Galibiyet serisine ayrıca, NFT platformu bu ayın başlarında 300 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turu duyurdu . En son finansman, değerlemesinin 13,3 milyar dolara yükseldiğini gördü.
Coinbase, Kullanıcıların Mastercard ile NFT Satın Almasına İzin Verecek
ABD merkezli kripto borsası Coinbase, gelecek NFT pazarında NFT satın alma sürecini basitleştirmek için Mastercard ile bir antak kalma imzaladı.

Coinbase , ortaklığı resmi bir blog yazısında duyurdu ve NFT’leri “dijital ürünler” olarak sınıflandırmak için ödeme devi ile beraber çalıştığını açıkladı. Bununla kripto borsası, “daha geniş bir tüketici grubunun “Mastercard kartlarını kullanarak ödeme yapmanın yeni bir yolunun kilidini açma” lafı verirken NFT satın almasına izin vereceğini iddia ediyor.
Habere eşlik eden bir röportajda Coinbase’in ödemeler ve tecim kıdemli ürün direktörü Prakash Hariramani, kripto borsasının dijital koleksiyon satın alma periyodunu “oldukca rahat” hale getirmekle ilgilendiğini deklare etti. Yeni gelenler için “kriptoya geçiş” özelliğinde başarılı olan Coinbase’in aynı başarıyı NFT alanında tekrarlamak istediğini savundu.
“Aynı şeyi Mastercard ile NFT’ler için sorunlu noktaları çözerek yapmak istiyoruz – bir NFT satın almayı olası olduğunca kolaylaştırmak ve bunun en iyi tüketici deneyimi olduğu için güvenilir olmak için.”
Mastercard , “Dijital ürünler satın almak, bir e-ticaret sitesinde bir tişört veya kahve kapsülü satın almak kadar basit olmalıdır” dedi.
Coinbase, bir süredir NFT platformu üstünde çalışıyor . Lansmanın duyurulmasından sadece 24 saat sonra platform 1 milyonun üzerinde kayıt gördü .
Solana tabanlı NFT Platformu Metaplex 46 Milyon Dolar Artırdı
Milyonlarca Solana NFT’sinin arkasındaki protokol olan Metaplex, NBA efsanesi Michael Jordan da dahil olmak suretiyle birçok büyük isimden 46 milyon dolar topladı.

Metaplex Vakfı Salı günü 46 milyon dolarlık yatırımı duyurdu ve sermayenin “ilkin insan metaverse inşa etmek” için araçlar sağlamasına yardımcı olacağını belirtti.

Tur, yatırım şirketi Multicoin Capital ve Jump Crypt tarafınca müşterek yönetildi ve Animoca Brands, Solana Ventures ve Alameda Research de katıldı. Efsane basketbolcu Michael Jordan, emekli NBA yıldızı Allen Iverson ve Joel Embiid ve Kevin Love şeklinde mevcut oyuncular da dahil olmak üzere 90’dan fazla bireysel yatırımcı da turda yer aldı.
Kripto haber sitesi Decrypt’e konuşan Metaplex Vakfı direktörü Stephen Hess, fonların Metaplex’in geliştirici araçlarını ve hususiyet setini geliştirmek için kullanılacağını doğruladı. Şirket ayrıca Solana NFT’lerinin potansiyel kullanım durumlarını hızla yükselen NFT güdümlü meta veri tabanı ve video oyunlarının ötesine genişletmeyi de hedefleyecek. Dedi ki:
“Bu yeni nesil mobil uygulamaların hızlı bir halde oluşturulmasına izin verecek bir iOS SDK ve bir Android SDK’mız olacak. Yazılım mühendisliği camiasının genel hatlarıyla blok zinciri ve özellikle Solana ile çalışmakta olduğu pek oldukca gerilimi ve zorluğu çözecek ve bu da zor olabilir.”
Sandbox’ın Ana Şirketi Animoca Şimdi 5 Milyar Dolar Değerinde
The Sandbox’ın ana firması ve NFT ve metaverse alanında biri olan bir yatırımcı olan Animoca Brands, yaklaşık 359 milyon dolarlık bir artış açıkladı ve para öncesi değerlemesini 5 milyar doların üstüne çıkardı.
358.888.888 dolarlık tur Liberty City Venture tarafınca yönetildi ve 10T Holdings, Sequoia China, milyarder yatırımcı George Soros’un Soros Fund Management, Gemini Frontier Fund ve Winklevoss Capital benzer biçimde diğerlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yeni kapital, stratejik satın alma ve yatırımları, ürün geliştirmeyi ve popüler fikri mülkiyet lisanslarını finanse etmeye geçinmek için kullanılacak” dedi.
En son kapital enjeksiyonu, 2021 boyunca daha önceki yatırımları takip ediyor. Şirket, Mayıs ve Temmuz aylarında iki dilimden yaklaşık 139 milyon dolar topladı. O zamanlar, Coinbase Ventures ve Samsung Venture Investment Corporation’ın beğenisini çeken turla değerlemesi 1 milyar dolardı.

Ekim ayında Animoca, 2,2 milyar dolar değerlemeyle 65 milyon dolar daha topladı. Nispeten daha minik tur, oyun devi Ubisoft’u çekti.

AMC, Hissedarlarını Ücretsiz NFT’lerle Ödüllendiriyor
AMC, özel “AMC’ye Sahibim” NFT’lerini 580.000’den fazla hissedara dağıttı. Sinema devi, teşebbüs için WAX (Worldwide Asset eXchange) platformunu kullandı.
AMC’nin Investor Connect portalı üzerinden 31 Aralık tarihine kadar kayıt yaptıran yaklaşık 600.000 hissedarın dijital koleksiyonları airdropla dağıtıldı. AMC CEO’su Adam Aron tweet attı :
“AMC Investor Connect “AMC Sahibiyim” NFT’nizi iyi mi talep edeceğinizi ayrıntılandıran e-postalar, önümüzdeki hafta 18 Ocak’ta, ABD’de ve dünya genelinde 12/31/21 evveliyatına kadar kayıt yaptırmış herkese gönderilecek. NFT ve WAX ​​cüzdanı bir yıla kadar sizin için ücretsizdir. Tutkulu hissedarlarımıza TY. Bu NFT’ye gururla sahip olun!”
NFT’ler, takas edilebilir olmanın yanı sıra, potansiyel indirimler ve “diğer avantajlar” gibi sahiplerine ek avantajlar da sağlayacaktır.

Bu, AMC’nin NFT alanına ilk müdahalesi değil. Şirket daha ilkin “Spider-Man: No Way Home” filmine bilet müşteri kişilere 86.000 NFT dağıtmak için WAX kullanmıştı.

Puppy Bowl, Ariana Grande’nin Hayvan Kurtarma Yardım Kuruluşunu Desteklemek için NFT’ye Dokundu
Discovery, seyircilerinden bazılarının tepkisine karşın bu yılki Puppy Bowl’a NFT’ler ekleyecek.

NFT’ler şu andan itibaren Animal Planet’te 13 Şubat’ta yayınlanacak olan bu yılki Puppy Bowl etkinliğine kadar yayınlanacak. NFT pazar yeri Chronicle, kullanıcılara 5.000 tane parasız “Puppy Bowl Pass” NFT sunacak. Bu parasız geçişler, kullanıcılara gelecekteki indirimlere birinci derslik erişim sağlayacaktır.

Toplamda 23 farklı Puppy Bowl NFT olacak ve basın saatinden itibaren ücretsiz geçişlerin tümü talep edildi.
Satıştan elde edilen gelirin bir bölümü, Ariana Grande ve eski yedek dansçıları Scott ve Brian Nicholson tarafından kurulan bir hayvan kurtarma organizasyonu olan Orange Twins Rescue’ya verilecek.

Toplamda 67 farklı barınaktan 118 Puppy Bowl yavrusu Team Ruff yada Team Fluff için yarışacak.

Şaşırtıcı bir şekilde, Discovery geçen hafta haberi duyurdu , ancak bu haftaya kadar Twitter kullanıcıları olaydan haberdar olmadı. Beklendiği şeklinde, bazı insanlar NFT’leri dahil etme kararından duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiler. Twitter kullanıcısı Cal Treto şunları yazdı :
“Phoenix’i aldığımdan beri köpek yavrusu kasesini izliyoruz, bundan dolayı sekizinci yılın izlemeyi bıraktığımız yer olduğuna inanamıyorum çünkü onlar nalet nft’lere girdiler…”
Discovery, kendi tarafında, NFT’lere yönelik çevresel tepkinin farkında bulunduğunu iddia ediyor ve savunmasında, “bu NFT’lerin yüksek enerjili Proof of Work sistemleri tarafından değil, Proof of Stake odaklı çözümler tarafından yönlendirildiğini iddia ediyor ve karbon ayak izlerini azaltma taahhüdü ile.”

G2 Esports Ekibi, Üyelik Geçişi Olarak NFT’leri Başlatacak
G2 Esports, hayran etkileşim aracı olarak NFT’lere yönelen, rakamları giderek artan espor ekiplerine katıldı.

Espor kulübünün samuray temalı logosundan ilham alan popüler League of Legends ve Counter-Strike kadrosu, gelecek ay Solana blok zincirinde profil resmi NFT’lerini yayınlayacak. G2’ler , Şubat ayında Solana’nın Metaplex protokolünde 6.262 Samuray Ordusu NFT’si basacak.
NFT’ler, G2’nin özel üyelik girişimine geçiş olarak hizmet edecek. Sahipler bir toplumsal kulübe, gelecekteki G2 NFT indirimlerine erken erişime sahip olacak ve takımın ustalaşmış espor oyuncularıyla etkileşime geçebilecekler. Ek avantajlar, e-spor profesyonellerine karşı rekabet etme ve gelecekteki yarışmalara katılma olasılığını içerir.

G2 Esports’un kurucusu ve CEO’su Carlos “ocelote” Rogriguez yapmış olduğu açıklamada, “Terli oyuncular, e-sporlar ve NFT hayranları için oyunlaştırılmış bir toplumsal kulüp yaratıyoruz” dedi.

Basın açıklamasına göre, Metaplex ile NFT ortaklığı, “uzun vadeli bir projede” yalnızca ilk adımdır. Müzik, oyunlar ve çizgi romanlar da dahil olmak üzere diğer formatlara genişleme planları var.

Tom Brady’nin İmza Platformu 170 milyon dolar topladı
Yatırımcılar kripto girişimlerine milyonlar atmaya devam etti ve Tom Brady’nin Autograph NFT platformu, güvenilir finansman elde eden en son platformlardan biri.

Platform, Çarşamba günü 170 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu duyurdu. Tur, Andreessen Horowitz’in a16z fonu ve Kleiner Perkins tarafınca 01A, Lightspeed Venture Partners ve eski a16z Genel Ortağı Katie Haun’un yeni VC firmasının katılımıyla gerçekleştirildi.

Huan, zam kapsamında Autograph’ın haber alma kuruluna katılacak. A16z Genel Ortakları Chris Dixon ve Arianna Simpson’ın yanı sıra Kleiner Perkins’in Ilya Fushman’ı da gemiye katılacak.

Yatırım turu ile alakalı tweet atan Brady , Autograph’ın “[kendi] ekibine Web3 alanında harbiden bilgili bazı insanları eklemek için pompalandığını” söylemiş oldu. Ayrıca , Autograph’ın “ünlülerle başladığını, ancak yaratıcıları geliştirmenin her aşamasında desteklemeyi planladığını” yazan a16z’den Dixon’dan bir mesaj dizisinden bir bildiri dizisi paylaştı.
Twitter, Doğrulanmış NFT Profillerini Etkinleştirdikçe NFT Pazarını Tanıtacak Meta
Financial Times , ismi açıklanmayan kaynaklara atıfta bulunarak, toplumsal medya devi Meta’nın, Meta ve Instagram kullanıcılarının NFT’leri basmasına ve satmasına izin verecek yeni bir özellik sunmayı planladığını bildirdi. Kullanıcılar ayrıca NFT koleksiyonlarını toplumsal medya profilleri olarak kullanabilecekler.
Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri Aralık ayında firmanın “etken olarak NFT’leri araştırdığını ve onları daha geniş bir kitle için nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğimizi” açıklamış olduğu için bu hareket sürpriz olmadı.

Bu arada, Meta haberinin yayınlanmasından saatler sonra, sosyal medya rakibi Twitter kendi NFT entegrasyon özelliğini yayınladı . Twitter Blue kullanıcıları artık kripto cüzdanlarını platforma bağlayabilecek ve NFT’leri monitör resmi olarak kullanabilecekler.
Kullanıcılar , görüntülenen resme tıklayarak OpenSea gibi üçüncü taraf platformlar aracılığıyla bir NFT’nin sahipliğini doğrulayabilecekler . Ve bir kullanıcı NFT’yi kendi profil resmiyken satar veya devrederse, resmin üstüne tıklamak, onun mülkiyetiyle ilgili herhangi bir bilgi göstermeyecektir.
İlginç bir biçimde, bir Twitter kullanıcısı yeni özellikte bir boşluk buldu. Blockchain meraklısı @HollanderAdam, herkesin bir Twitter profilinden bir NFT kaydedip peşinden onu basarak lafda gerçek bir NFT oluşturabileceğini ortaya koydu. Yazdı : _
“Aslında yeni Twitter PFP özelliğiyle alakalı BÜYÜK BİR SORUN var. Koleksiyonunuzdaki HERHANGİ BİR NFT için çalışıyor benzer biçimde görünüyor. Sadece doğrulanmış koleksiyonlar değil. Bu, birinin herhangi bir NFT’yi sağ tıklayıp kaydedebileceği, basabileceği ve ardından kendi PFP’si olarak kullanabileceği anlama gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Para Almadan Bu 3 Maddeyi Değerlendirin !

NFT, ‘küresel metaverse şirketi oluşturmak için’ kripto teknolojisini yakaladı