içinde

Çin’in Kripto Para Yaptırımları Sürüyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), Çin’in bu yıl tanınan toplumsal medya platformlarında kripto para ünitesi yatırımlarını savunan yaklaşık 13 bin hesabı kapattığını açıkladı.

Kripto para ünitelerine bakış açısını şimdi yumuşatmayı düşünmeyen Çin’de toplu hesap kapatma yaşandı. Sanal para ünitesinin yükselişiyle, dolandırıcılık üzere ilgili faaliyetlerin ağır hale geldiğini belirten CAC, toplumsal medyada kripto para ünitelerini savunan 13 bin kişinin hesabını kapattı.

Çin Siber Uzay Yönetimi 13 Bin Hesabın Önünü Kesti

Geçtiğimiz Eylül ayında kripto para ticaretini ve madenciliğini yasaklayarak katı duruş sergileyen Çin’in amacında sadece hesaplar yoktu. Kripto para yatırımını teşvik ettiği için kapatılan 13 bin toplumsal medya hesabının yanında; kripto ile ilgili 51 bin adet gönderi ve 105 adet web sitesi de engellendi.

Çin Siber Uzay Yönetimi, Bir sonraki adımda sanal para ile ilgili yasa dışı finansal faaliyetlere yönelik baskıyı güçlendirmek ve yasaya uygun olarak insanların mülkiyet güvenliğini korumak için ilgili departmanlarla çalışmaya devam edeceğini belirtti.

CAC, hesap silme kampanyasının Çin Komünist Partisi’nin kararlarını uygulamak için olduğunu ve toplumsal medyadaki kullanıcılardan gelen ipuçlarına dayanarak birçok hesabı tespit ettiğini de kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Near, JavaScript Geliştiricileri için Yeni SDK Tanıttı Webilginç Kripto Para Haber

OpenSea, NFT Platformu Fair’i Fon Çeşidinde Destekledi Webilginç Kripto Para Haber