içinde

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Küresel olarak süratle büyüyen NFT kesimi, Türkiye’de de süratle büyüyor. Bu teknolojilere katkı sağlamak gayeli olarak Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde ise bir NFT Atölyesi gerçekleşecek. Geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirmesi ile gündeme gelen NFT teknolojisine odaklanılacak aktiflikte, metaverse ve blok zindir üzere mevzulara da değinilecek.

NFT teknolojisi bilhassa gençler tarafında epeyce istek görüyor. Son devirde birçok şirket ve sanatkarın yer aldığı NFT kesiminde yatırımlar artarken üretilen eserlerin sayısında da süratli bir yükseliş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elon Musk’a edilen armağan ile de gündeme gelen NFT, geleceğin en değerli teknolojileri ortasında yer alıyor. Nitelikli Fikri Tapu üzerinde kullanıcılar kendi dijital varlıklarını üreterek bu varlıkları metaverse ortamlarında etkileşime sokabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek atölye 4-5 Ağustos tarihlerinde yapılacak ve 2 gün sürecek ve toplam 6 saat olacak.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Seminer Salonunda (6. kat Seminer Salonu) 04-05.08.2022 tarihlerinde 13.30-16.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bank of America, Ethereum’un Ölçeklenebilirliğine Değindi Webilginç Kripto Para Haber

SandStorm Dijital Metaverse Pazarını Açtı Webilginç Kripto Para Haber