içinde

Hollanda, Ryuk Kripto Para Aklayıcısını İade Etti Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Hollanda, kripto para aklamakla suçlanan Denis Mihaqlovic Dubnikov‘u, 4 Ekim’de başlayacak 5 günlük heyet duruşması için Amerika’ya iade etti.

Amerika Adalet Bakanlığı 29 yaşındaki Denis Mihaqlovic Dubinkov’un 4 Ekim’de başlayacak duruşmada hatalı bulunması halinde 20 yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini bildirdi.

Ryuk Kripto Aklayıcısı Hatalıysa Yıllarca Mahpusta Kalabilir

Adalet Bakanlığı, Dubnikov ve kabahat ortaklarının Ryuk fidye yazılımı akınlarının kurbanlarından alınan ödemelerin akladığını argüman eden mahkeme dokümanlarına atıfta bulundu.

Adalet Bakanlığı yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“İddiaya nazaran fidye ödemelerini aldıktan sonra, Ryuk aktörleri, Dubnikov, onun ortakları ve plana dahil olan başkalarının, milletlerarası mali süreçler de dahil olmak üzere fidye gelirleriyle çeşitli mali süreçlerde bulundukları argüman ediliyor”

Dubnikov’un Ryuk (dünya çapında binlerce kurbanı maksat alan bir fidye yazılımı) fidye gelirlerini 400.000 dolardan fazla akladığı sav ediliyor. Adalet Bakanlığı ise husus hakkında, “Komploya dahil olanlar en az 70 milyon dolarlık fidye geliri akladı” argümanında bulundu.

Birçok kurum olay üzerinde çalışırken Adalet Bakanlığı’nın Milletlerarası Alakalar Ofisi, Dubnikov’u iade aldı ve departmanın dijital gasp ataklarıyla gayret etmek için oluşturulan Fidye Yazılım ve Dijital Gasp Vazife Gücü ile koordine çalışmalara başladı. FBI’ın Portland Saha Ofisi davayı araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin, Ethereum ve Avax Kaç TL? 18 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Bir Bored Ape NFT’si 1.4 Milyon Dolara Satıldı Webilginç Kripto Para Haber