içinde

İsviçre’nin Blockchain Yasasının Birinci Evresi Yürürlüğe Girdi

Pazartesi günü, İsviçre blockchain yasasının şirket ıslahatlarını kapsayan birinci kısmı yürürlüğe girdi. Eylül 2020’de, ülkenin parlamentosu ülkede kripto ve blockchain teknolojisi için genişletilmiş bir düzenleyici çerçeveyi kabul etmişti.

Bir Swissinfo raporuna nazaran, yeni düzenleyici çerçevenin uygulanması; İsviçre’nin gelişen kripto ve blockchain durumunun güzelleştirilmesine yardımcı olacak. Gerçekten, ülkedeki dalın içindeki beşerler Eylül 2020’de parlamento tarafından kabul edilen değiştirilmiş mevzuatta yer alan genişletilmiş mali ve kurumsal ıslahatları övdü.

Dijital banka SEBA’nın idare heyeti üyesi Hans Kuhn için blockchain yasası, İsviçre’nin yükselen dijital iktisattaki yerini koruyor. Kuhn’a nazaran, blockchain tabanlı menkul değerlerin düzenlenmiş ihracı, ülkenin dijital yeniliği teşvik etmeye odaklandığına işaret ediyor.

Yine Pazartesi günü, kripto broker firması AG, İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) bir lisans aldığını açıkladı. Lisansla, geçen yıl 1 milyar doların üzerinde süreç gerçekleştiren aracı firma artık müşterilerine tokenize menkul değer sunabilir.

Crypto Broker AG, İsviçre’de düzenlenmiş kripto menkul değerler ticaret arenasının daha da genişlemesinde FINMA lisansıyla SEBA ve Sygnum Bank’ın yanında katıldı. Yaz aylarında yürürlüğe girmesi beklenen İsviçre blok zinciri yasasının ikinci kısmında şirketler, bu kripto menkul değerlerinin düzenlenmiş bir formda ticareti yapılması için varlık borsasında kıymetli bir mevcudiyet oluşturmaya çalışacaklar.

İsviçre, blockchain maddesiyle başka ülkelere katılıyor

İsviçre blockchain yasasının ikinci kısmı, ülkenin finansal piyasa altyapısındaki değerli yükseltmeleri kapsayacak. Blockchain yasasının bu kısmı, öbür kripto para ünitesi borsa süreçlerinin yanı sıra kripto menkul değerlerinin ticareti için yasal takviye sağlayacaktır.

İsviçre artık sanayinin tüm değerli istikametlerini hesaba katan tam kapsamlı kripto ve blok zinciri düzenlemelerini geçiren birkaç ülkeden biri olarak Lihtenştayn’a katılıyor. Bununla birlikte, mevcut maddeleri blok zinciri pazarına uyacak halde değiştiren İsviçre yaklaşımının bilakis, Lihtenştayn, kripto para ünitesi ve blok zinciri pazarı için yeni bir yasal çerçeve oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, Memleketler arası CBDC Platformuna Hazırlanıyor

Dev Kripto Para Borsası Chainlink Node’u Yönetecek