içinde

Meta, Facebook ve Instagram Yaratıcıları için Metaverse Para Kazanma Araçlarını Tanıtıyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, firmanın belirli içerik oluşturucuların Facebook ve Instagram’da para kazanmaları için daha fazla yol sunduğunu duyurdu.

21 Haziran’daki bir Facebook gönderisinde Zuckerberg, “yaratıcıların metaverse için geliştirme yapmalarına yardımcı olacak” güncellemeler olacağını söyledi. CEO büyüyen içerik oluşturucu ekonomisinde Facebook gibi platformların rol oynamasını istediğini de sözlerine ekledi.

Zuckerberg’in başlığında paylaştığı altı yeni güncelleme vardı. İlki, sosyal medya platformlarının 2024’e kadar Facebook ve Instagram’da herhangi bir gelir paylaşımını askıya almasıyla içerik oluşturucular için daha fazla gelir sunmak. Buna ücretli çevrimiçi etkinlikler, Abonelikler, Rozetler ve Bülten dahil.

Daha önce, içerik oluşturuculara daha fazla gelir sağlama taahhüdü yalnızca 2023’e kadar sürdü, ancak CEO şimdi bunu uzattı. Haziran 2021 tarihli bir gönderide, şirketin “Apple ve diğerlerinin aldığı %30’dan daha azını” alacağını söyledi.

Uygun İçerik Oluşturucuları

Birlikte Çalışabilir Abonelikler, içerik oluşturucuların diğer platformlardaki ücretli abonelerine yalnızca abonelere özel Facebook Gruplarına erişim vermelerine olanak tanır.

Instagram Creator Marketplace de, içerik oluşturucuların keşfedilmesine ve ödeme almasına izin vermek için test ediliyor. Markalar ayrıca yeni ortaklık fırsatlarını da paylaşabilecek.

Son olarak, firma dijital koleksiyonlarını genişleterek daha fazla içerik oluşturucunun Instagram’da NFT’leri görüntülemesini ve kullanmasını sağlıyor. Bu özelliğin “küçük bir grup ABD’li içerik oluşturucudan başlayarak” yakında Facebook’a geleceği de bildirildi. Uygun içerik oluşturucuların belirli gereksinimleri karşılaması gerekir, bu nedenle yeni yükseltmeler herkes için geçerli olmayacak.

Instagram, Mayıs ayında Dijital Koleksiyon özelliği aracılığıyla NFT’leri test etmeye başladı. Kendi içerik oluşturucu pazarına sahip TikTok gibi rakiplerin popülaritesi arttıkça Meta, platformda benzersiz içerik arıyor. Bununla birlikte, firmanın büyük Metaverse planları, insanların incelemesini çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 Tanınan Bitcoin Borsası Süreçleri Durdurdu! Neler Oluyor?

Bugün Altın, BTC ve SHIB’e Dikkat: FED Sarsıntısı Olabilir!