içinde

Söylenti Gerçek Çıktı: Yeni Altcoin Resmen Duyuruldu! Webilginç Kripto


Webilginç Kripto

Ethereum’u ölçeklendirmeye odaklanan bir altcoin projesi olan StarkWare, bugün StarkNet Token için söylentileri onayladı. İkinci katman ölçeklendirme tahlili StarkWare, StarkNet Token’i piyasa süreceğini resmi olarak duyurdu.

StarkWare, yeni altcoin için Eylül ayına tarih verdi

StarkWare, bugün Medium hesabı üzerinden StarkNet Token’i resmen doğruladı. Token, “Ethereum yahut internet üzere bir kamu malı” olmak için iki istikametli bir stratejinin bir kesimi olacak. Kar gayesi gütmeyen bir kuruluş olan StarkNet Vakfı’nın kurulması, bugünkü duyurunun ikinci bileşeninin odak noktasıdır. Resmi duyuru ve Medium yazısı:

StarkNet nedir?

StarkNet, Ethereum’un temel merkezsizlik, şeffaflık, kapsayıcılık ve güvenlik prensiplerinden ödün vermeden, Ethereum’un STARK’lar ismi verilen kriptografik protokoller aracılığıyla ölçeklenmesine müsaade vermek için oluşturulmuş, müsaadesiz bir merkezi olmayan ikinci katman geçerlilik toplamasıdır (rollup).

Bu ortada StarkNet, Ethereum için ikinci katman ölçekleme sistemi olarak bilinmektedir. StarkWare token’in ve projenin gerisindeki geliştirici takımdır. Ağın ölçeklenebilirliğini artırmak için rollup teknolojisi kullanılmaktadır. Medium duyurusunda yer alan açıklamalara nazaran StarkNet Token’in üç fonksiyonu olacak:

  • StarkNet süreç maliyetlerini karşılayacak
  • Bir idare tokeni olarak hareket edecek
  • Teknolojinin konsensus düzeneğini destekleyecek

Basılan birinci 10 milyar token şu formda dağıtılacak:

  • Geliştirme grubunun yatırımcıları: %17
  • Geliştirme ortakları ve çalışanları: %32,9
  • Vakıf: %50,1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Celsius, DeFi Platformlarına Olan Tüm Borcunu Ödedi Webilginç Kripto Para Haber

Elon Musk ve Twitter Karşı Karşıya Geldi Webilginç Kripto Para Haber