ARM tabanlı dizüstü pazarının hakimi Apple Webilginç

Paylaş

Qualcomm uzun yıllar ARM tabanlı dizüstü bilgisayar sınıfına büyük yatırımlar yapıyor ve yakın periyoda kadar bu sınıfta tek hakim duruma gelmişti. Apple ise yalnızca 1 yılda rakibini alaşağı etti.

Apple’dan büyük başarı

Apple Silicon adıyla ARM tabanlı bilgisayar yonga setleri geliştirmeye başlayan Apple süratli bir halde yayılma siyaseti izledi. Yazılım tarafı da elinde olduğu için kıymetli verimlilik düzeyleri elde eden Apple büyük beğeni topladı. Haliyle tüketiciler de ARM tabanlı modellere yöneldi.

Apple M2 Max mümkün özellikleri neler?

1 hf. evvel eklendi

Bugün geldiğimiz noktada ise 2021 yılı genelinde Apple hakimiyeti görüyoruz. Geçen yıl ARM tabanlı dizüstü pazarında Apple yüzde 90 gelir hissesi elde etti. Qualcomm ise yüzde 3 civarında kaldı. Apple M serisi yonga setlerinin rakiplerine nazaran Apple’a kıymetli bir avantaj sağladığı tabir ediliyor.

Akıllı telefon pazarına baktığımızda ise gelir olarak Qualcomm yüzde 34 civarında bir hisseye sahip. Apple ise yüzde 31 gelir hissesini elinde tutuyor. Qualcomm rakibinden daha fazla sayıda yonga satmasına karşın Apple’ın maliyet fiyatı daha yüksek olduğu için neredeyse başa baş gidiyorlar.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • Apple M yonga setinden büyük başarı

WEBİLGİNÇ YOUTUBE KANALI COİN SON DAKİKA OYNATMA LİSTESİ SON VİDEOMUZ


WEBİLGİNÇ Sosyal Medya Hesaplarımız

YOUTUBE  TWİTTER  ANDROİD

Tavsiye Sitelerimiz

 www.112acilfm.com - www.112acilfm.netPaylaş

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir