içinde

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı: İşte Yükselişin Arkasındaki Nedenler

Kripto para borsası Binance’in lokal token’ı olan Binance Coin (BNB) fiyatı, birinci sefer 100 doların üzerine çıktı.

Yazım sırasında BNB, gün içerisinde %50’lik bir artışla 105 dolardan süreç görüyor. Türkiye saatiyle 19:30 civarında 113 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktı. Fiyatındaki son artış BNB’nin piyasa bedelini 16 milyon dolara çıkardı ve bu durum da coin’i 7.en büyük kripto para ünitesi haline getirdi.

Kripto borsası Binance, toplam arzını azaltmak için makul ölçülerde BNB yakıyor. Bu durum, daha sonra coin’in artan kıtlığına neden olur ve fiyatı yükseltiyor olabilir.

En son 19 Ocak’ta gerçekleştirilen coin yakımı, şimdiye kadarki en büyük ölçünün yakıldığı arz azaltma aktifliği oldu. O gün Binance, 165,8 milyon dolar bedelinde; toplam 3.691.888 BNB’yi imha etti. Bugün bu ölçü 370 milyon doların üzerinde.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, en son gerçekleştirile BNB yakımı konusunda şu sözleri kullandı:

“Bu, üç yaşındaki bir teşebbüs için etkileyici bir ölçü olsa da; bu oranda, yakımı bitirmek yaklaşık 27 yılımızı alacaktı. Bu yüzden biraz hızlanmamızın vaktinin geldiğini düşündük.”

Gelecekte, yakımların ölçeğinin daha evvel de olduğu üzere borsanın üç aylık gelirine bağlı olmayacağını da kelamlarına ekledi.

Bu sırada, geçtiğimiz hafta sonu Binance’e 200 milyon dolar kıymetinde USDT stablecoin’i transfer edildi ve bu da BNB’nin o sıradaki %25’lik fiyat artışına denk geldi.

https://twitter.com/AltcoinPsycho/status/1357935226467405826

Binance Coin (BNB) yükselişinin gerisindeki başka sebepler

CEO Changpeng Zhao tarafından yayınlanan bir tweet’e nazaran Binance, 8 Ocak’ta tüm vakitlerin en yüksek trafiğini kaydetti:

“Gerçek şu ki, biz katlanarak büyürken sistemler burada kimi sıkıntılar yaşayacak. Süratli bir biçimde düzeltemeyeceğimiz bir şey değil, lakin kusursuz da değil.”

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Binance, başka büyük borsalarla birlikte, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının akabinde muazzam bir taleple boğuşmaya çalışıyordu.

U.today’de yer alan bir habere nazaran BNB’nin yükselişindeki bir öbür etken de Binance’in büyüyen eser ailesi. Şubat ayı başlarında, en büyük kripto para borsası PayPal rakibi Binance Pay’in beta sürümünü tanıttı.

Dahası, Binance Chain artık Ethereum için önemli bir rakip olarak ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

”Ethereum (ETH) Bu Büyülü Düzeye Ulaşabilir!” : Rapor

IOTA Yeni Oracle Tahlilini Duyurdu: Chainlink’e Rakip Olabilir mi?