içinde

Ethereum birleştirmesi nedir ?

Ethereum , “kripto tarihindeki en mühim vaka” olarak tanımlanan bir yükseltmeye hazırlanıyor .

Geçiş, dünyanın en büyük ikinci blok zincirinin altyapısını elden geçirecek .
Analistler, değişikliklerin ağın enerji maliyetlerini %99 oranında azaltabileceğini ve Ether fiyatını artırabileceğini tahmin ediyor, sadece planlar gecikmelerle dolu.
İşte uzun süredir beklenen “birleştirme” hakkında bilmeniz ihtiyaç duyulan her şey.

Ethereum birleştirme nedir?
Birleştirme, bir iş kanıtı (PoW) mekanizmasından bir pay kanıtı (PoS) sistemine geçerek Ethereum blok zincirini daha bereketli hale getirmeyi amaçlıyor.

Bitcoin’in öncülük ettiği PoW, kripto madencileri tarafınca karmaşa fakat anlam ifade etmeyen matematiksel bulmacaları çözerek garanti altına alındı ​​- fazlaca büyük oranda enerji tüketen bir süreç.

Bu arada bir PoS sistemi, işlemleri işlemek için kriptoyu belirleyen kullanıcılar tarafından korunur.

Ethereum şu anda her iki mekanizmayı da çalıştırıyor. Birleştirme, iki katmanı tek bir hisse kanıtı tabanlı zincirde birleştirecek. Ağdaki tüm Ether kripto para birimi , anahtardan etkilenmeyecektir.

Birleştirmenin artıları ve eksileri nedir?
PoS savunucuları, birleşmenin Ethereum’u daha ölçeklenebilir, güvenilir ve sürdürülebilir hale getirmesini bekliyor.

Geçiş, blok zinciri madencilerini eski haline getirecek ve Ethereum altyapısı üzerinde çalışan birçok NFT platformu da dahil olmak suretiyle oldukca sayıda projenin emisyonlarını azaltacaktır.

Ethereum Vakfı’nda araştırmacı olan Carl Beekhuizen, geçişin ağın enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağını tahmin ediyor . Bu aynı zamanda daha fazla insanı Ethereum’a yatırım meydana getirmeye ikna edebilir.

Ancak, hepimiz yararlarından güvenli değil. Eleştirmenler , güvenlik riskleri ve Ethereum’un ölçeklenebilirliği üstündeki etkisi hakkında şüpheler hakkındaki endişelerini dile getirdiler .

Yine de belki de en büyük sorun, birleşmenin bitmeyen ertelemeleridir.

Birleşme ne zaman oluyor?
Birleştirme evvela 2016’da önerildi, sadece geçişin beklenenden daha karmaşa olduğu kanıtlandı.

Mart ayında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin gecikmeleri savundu :

2017’de ve hatta 2020’de daha basit bir hisse kanıtına geçmek, fazlaca daha azca çevresel hasara (ve çevresel hasarın bir kararı olarak kripto karşıtı zihniyete) ve oldukça daha çok araştırma kabiliyetinin ölçeklendirme hakkındaki özgürce düşünmesine yol açabilirdi.

Geçişin sonucunda “oldukça yakında” olacağını da ekledi.

Araştırmacılar bunun Haziran ayında olmasını bekliyordu, ancak bu ay içeridekiler daha fazla gecikme konusunda uyardı.

Ethereum Foundation geliştiricisi Tim Beiko, 12 Nisan’da, birleşmenin “Haziran’da olamayacağını, ancak muhtemelen birkaç ay sonra olacağını” tweetledi.
Beiko, “Çok fazla şüphe var bundan dolayı Ethereum beş yıl süresince pay kanıtı lafı verdi” dedi. “İnsanları bu seferkinin gerçek olduğuna ikna etmek zor.”

Beiko tekrar de birleşmenin “son bölümünün” sonuna yaklaştığının sözünü verdi. Ethereum destekçileri onun haklı bulunduğunu umacaklar zira ağın rekabeti kızışıyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

NFT Darphanesi, Sarhoş Maymun Üyeler Kulübü Tanıtımda !

S20 FE Snapdragon 865

Samsung’un Eski Ama Bir O Kadar da Yeni Modellere Kafa Tutan S20 FE Snapdragon 865’li Amiral Gemisi Hakkında Okumanız Gerekenler !