içinde

Ethereum Merge Alım Fırsatı Söylentileri !

Danışmanlık devi The Fool’a göre bir altcoin projesi, yoğun biçimde satın alma sinyali veriyor. İşte nedeni ve kripto para için tahminler…

Bu altcoin beklentilerle yükseliyor

Kripto para tarihindeki en önemli olaylardan biri gerçekleşmek üzere. Ethereum geliştiricileri, Goerli test ağının birleştirmesini başarılı bir şekilde tamamladı. Goerli, gerçek Merge ağa gelmeden önce test edilen üçüncü ve son testnet unvanını taşıyor. Bilmeyenler için testnet’ler, gerçek Merge ile ortaya çıkması muhtemel herhangi bir sorunun saptanması için bir deneme ağıdır. Onları, oyunların geliştirmeleri önceden test ettikleri sunuculara benzetmek mümkün.

Goerli’nin birleştirmesinin başarısıyla birlikte, Ethereum Merge yükseltmesi için çoğu şey hazır. Geliştiriciler, yatırımcılar ve kripto dünyasının çoğu, Ethereum’un Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına geçeceği tarih olan 19 Eylül’e gözlerini dikti. Haber yatırımcılar tarafından bir alım baskısını tetikledi ve ETH Çarşamba gününden beri kabaca %14 arttı. Peki bu bir “söylentiyi al haberi sat” olayı mı?

“Söylentiyi al haberi sat” olayı mı?

Bunun yanıtını zaman gösterecek. Ancak bu gelişmenin ciddiyeti henüz piyasaya girmemiş gibi duruyor. Blockchain tarihindeki en önemli olaylardan biri için yaklaşık %14’lük bir yükseliş, açıkçası biraz zayıf. Belki de Ethereum’un bunu gerçekten başarabileceğine dair hâlâ çekinceler var. Altcoin, kaçırılan son teslim tarihlerine veya hareketli hedeflere yabancı değil. Merge, beş yıldan fazla bir süredir beklenen bir yükseltme. Geliştiriciler, defalarca planlanmasına rağmen, hedeflere ulaşamadılar.

Ancak son zamanlarda hedefler yerine getirildi. Bu, ETH’nin Haziran ortasından bu yana ikiye katlanmasının en önemli nedeniydi. Belki de Merge’nin değeri bugün zaten Ethereum’da fiyatlandırılmıştır. 2022’ye acımasız bir başlangıçtan sonra, sadece birkaç hafta içinde %100’e yakın bir kazanç elde etti. Bu nedenle Ethereum, yatırımcıların kârlı olduğunu düşündüğü, şu anki tek altcoin olma potansiyeli taşıyor.

“Ethereum Merge, tüm piyasayı boğa piyasasına döndürebilir”

Kriptonun tüm alanlarındaki aktivite bu yıl düştü. Merkeziyetsiz finans (DeFi) geliştiricileri o kadar fazla inşa etmiyor. Altcoin fiyatları düşerken, NFT piyasası neredeyse tüm gücünü kaybetti. Bununla birlikte dev hacimli kripto borsaları daha az trafik aldı. Ancak Ethereum Merge yükseltmesi bunu değiştirme potansiyeline sahip. Merge gibi olaylar, her zaman bol miktarda hype ve heyecan yaratır. Ancak bu daha büyük şeylerin habercisidir ve yüz milyarlarca dolara tekabül edebilirler. Merge yükseltmesinin planlandığı gibi başlaması mümkün.

Bu olursa geliştiriciler, yenilenen ağda yeni akıllı sözleşmeler ve DeFi uygulamaları oluşturmaya başlayacaktır. Şu anda, bunu yapmak için 19 Eylül’ü bekliyor olabilirler. The Merge’in vaatlerinden biri daha düşük gas ücretleri. Bu, NFT yaratıcılarının ve koleksiyoncularının aylardır beklediği bir şey. Proof-of-Stake’ye yumuşak bir geçiş, NFT pazarına canlanma getirecektir. Bunlar, Merge sonrası bir dünyada olasılıkların sadece iki örneği. Danışmanlık devi, Ethereum’un fiyatındaki %14’lük kazancın sadece gelecek için bir ipucu olduğunu söylüyor.

“Altcoin büyük bir alım fırsatı sunuyor”

Danışmanlık devi Merge için tahminler verdi. Buna göre, 19 Eylül’e yaklaştıkça, daha fazla beklenti ve alımlar olacak. Merge başlamadan önceki günlerde altcoin fiyatında yükseliş göreceğiz. Yatırımcılar başarılı bir geçişin gerçekleştiğine tanık olduklarında, bir miktar kâr alacak. Bu nedenle fiyat dalgalanacak. Ancak önümüzdeki haftalarda ve daha muhtemel aylarda, geliştiriciler ve kullanıcılar yüksek hızlardan ve daha düşük ücretlerden yararlanmak için akın edecek. Böylece, Ethereum ağındaki etkinlik artacak. 

Bu gerçekleşirse Merge, altcoin fiyatının doğru bir şekilde fiyatlanmasını sağlayacak. 19 Eylül’de Ethereum’un tüm potansiyeline ulaşmasını planlamayın. Bunun yerine, hedeflerinizi aylar, hatta daha iyisi yıllar boyunca devam ettirin.” diyor. Ethereum’un her zamankinden daha fazla kullanım senaryosunu desteklediği bir geleceğin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasına neden olması mümkün. Ethereum’un Kasım 2021’de Merge olmadan neredeyse 5.000 dolara ulaştığını göz önünde bulundurun. Ardından, Proof-of-Stake’ye geçiş gerçekleştiğinde neler yapabileceğini hayal edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Eylül ayı sonunda bu altcoinlerden beklentiler Yüksek

Kraken CEO’sundan Tornado Cash Yaptırımlarına Tenkit Webilginç Kripto Para Haber