içinde

Kritik Düzeyleri Öngören Analist: Bitcoin Yükselişi Bu Tarihte!

Bitcoin (BTC)’in pahasındaki kaybı yakından takip edilen kripto stratejisti, önde gelen dijital varlık için makro tabanının olup olmadığını belirledi. Bu sırada bir öteki analist, BTC’nin mevcut trendini inceledi. İşte detaylar…

Davet he Wave: Bitcoin için Temmuz ayı yeşil geçecek

Analist Dave the Wave, 117.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in 20.000 doların altındaki son düzeltme hareketinin BTC’nin 2018 ayı piyasası kapitülasyonunu hatırlattığını söylüyor. Bu kapitülasyonun 2018 ile orantılı olduğunu aktarıyor.  Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolardan 2022’nin en düşük düzeyi olan 17.760 dolara keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, kral kripto paranın 6.000 dolardan 3.000 dolara düştüğü ve sonunda tabana vurduğu 2018 satış olayıyla karşılaştırılabilir görünüyor. Her iki durumda da BTC, kıymetinin yüzde 44’ünden fazlasını kaybetti.

Kripto stratejisti, Bitcoin’in 2012’den bu yana daima olarak yüzde 0.382 Fibonacci düzeyine yakın ayı piyasası tabanları bastığının da altını çiziyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere BTC’de değerli düzeyleri hakikat formda varsayım etmişti. Dave the Wave, 2019 yılında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini, 8.000 dolara geri dönmeden evvel 11.000 dolara yükseleceğini yanlışsız bildi. Ayrıyeten analist BTC’nin 2020’nin Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkmasını hakikat varsayım etti.

Dave the Wave, mevcut düzeyinde, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dayalı uzun vadeli boğalar için birinci sınıf bir fırsat bölgesinde süreç gördüğünü söylüyor. BTC’nin Temmuz ayında yükseliş yaşayacağını da aktararak aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Fiyat, uzun vadeli ‘LGC satın alma bölgesi’ modelinin derinliklerinde. Orta vadeli teknik gayemden daha düşük. Uzun vadeli bir durum oluşturmak isteyen yatırımcılar, mantıklı bir halde, burada LGC modeline dayalı olarak satın alsa düzgün olur.  Bitcoin için önümüzdeki ay, yeşil olacak.

Benjamin Cowen, BTC’de makroekonomik sinyale dikkat çekti

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’de (BTC) bir trendin bilakis dönmesini tetikleyen şeyin bir makroekonomik sinyal olabileceğini söylüyor. Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 754.000 YouTube abonesine gözünü ABD enflasyon oranı ve bunun pay senedi piyasaları ve Bitcoin ile olan korelasyonu üzerinde tuttuğunu söylüyor.

Cowen, tarihi olarak, S&P 500 endeksinin enflasyon tepeye ulaşıp bilakis dönene kadar tabana vurmadığını söylüyor. Bitcoin çoklukla endekse benzeri bir formda davrandığından Cowen, BTC’nin enflasyon soğuyana kadar tabana vurmayabileceğini söylüyor. Tanınan kripto analisti, tarihi bilgilere dayanarak, Bitcoin ve borsanın enflasyon yükselmeye devam ettiği sürece muhtemelen daha da düşeceğini söylüyor. Analist, aşağıdakileri söylüyor:

 Enflasyonun şimdi doruğa ulaşmadığını da biliyoruz ve grafiklerde hakikaten kanıtlanana kadar olduğunu varsaymak biraz sorumsuzluk olur. Bence enflasyon yükselmeye devam ediyor. Daha inandırıcı bir tepe görmeden evvel muhtemelen bir müddet daha yükselmeye devam edecek. O vakte kadar S&P 500 tabanının içeride olduğunu varsaymamalıyız. Bitcoin, tıpkı S&P 500 üzere bir risk varlığı üzere davrandığından, makro taban düzeyinin kesinlikle olması gerekmediğini de varsaymalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Elon Musk Konuştu: Kimseye Dogecoin Alın Demedim!

LUNA ve Celsius’tan Sonra Bu Altcoin’de Kriz! Neler Oluyor?