içinde

Madenciler Toplu Olarak Bitcoin Satıyor! Bu Neyin Habercisi?

Bitcoin (BTC) son satış dalgasında sert darbeler aldı ve fiyatı 20 bin doların altına düştü. Madenciler Bitcoin HashPrice ile ilgili sıkıntılarla karşılaşıyor. Ve bu ortamda BTC madencileri piyasayı büyük bir süratle terk ediyor.

Bitcoin Hashprice’ı şu anda Ekim 2020’nin en düşük seviyesinde

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 20.000 dolardaki tabanını kaybetti. Önder kripto daha sonra 2017’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin çok altına düştü. Artık ise ruhsal takviyenin üzerine çıkmak için gayret ediyor. Bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin madenciliği karlılığı tüm vakitlerin en düşük düzeyinde.

Düşük Bitcoin fiyatının yanı sıra, ağın esas zorluğu ve tüm dünyada artan elektrik maliyetleri, Bitcoin ve kripto madencilerini büyük ölçüde baskı altına alıyor. Bitcoin Hashprice şu anda Ekim 2020’nin en düşük düzeyinde. Kripto uzmanı Will Clemente, husus hakkında Twitter’den şu paylaşımı yaptı:

Daha düşük Bitcoin fiyatı, daha yüksek hash/zorluk ve daha yüksek güç maliyetleri, madencilerin marjları üzerinde önemli baskı yarattı. Hashprice artık Ekim 2020’den bu yana en düşük düzeyinde. Hash şeritleri kesişti. Makinelerin fişini çektiğini + Madencilerin borsalara BTC gönderdiğini gösteriyor.

Madenciler BTC’lerini neden satıyor?

Birçok ölçüm, madencilerin düşük yahut neredeyse hiç olmayan marj nedeniyle kayıplarını en aza indirmek için madencilik platformlarını büyük ölçekte kapattığını gösteriyor. Madencilik kulelerinin kapatılmasına ek olarak, madencilerin adreslerinin aktifliği, varlıklarını toplu olarak sattıklarını gösteriyor. Bunun neden, ise beklenmedik halde olumsuz piyasa performansının neden olduğu kaybın bir kısmını karşılamak.

Ne yazık ki GPU’ların ve madencilik aygıtlarının birçok artık kârlı değil. Bu da önümüzdeki haftalarda daha büyük çiftliklerin büyük kayıplardan kaçınmak için off-line olmaya karar vermesine neden olabilir. Uzmanlara nazaran bu durumun hash oranında üstel düşüşe yol açması olası. Ayrıyeten, bir madencilik teçhizatının ortalama başabaş fiyatı şu anda yaklaşık 21.000 dolar düzeyinde. Bu, 20.000 doların üzerinde bile bir destek elde etmek için uğraş ettiği için BTC tarafından zati kırıldı.

Madencilerin rahatça BTC madenciliği yapabilmeleri ve bundan yeterli bir kâr elde edebilmeleri için Bitcoin’in en az 30.000 dolara ulaşması gerekiyor. Kıssanın en parlak kısmı, süratle azalan hash gücü ile ağın zorluğunda kayda paha bir düşüş göreceğiz. Geriye dönüp bakıldığında, madencilerden gelen büyük satış baskısının, piyasanın son bir aydır kan kaybetmesi için bir teslim olma noktası olması beklenen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Shiba Inu Mucidi, SHIB’in Ayı Piyasası Planını Paylaştı!

Ryzen 7000 masaüstü işlemciler detaylanıyor: Toplam 5 modelden oluşabilir Webilginç