içinde

Portekiz Bankalarının Amacında Kripto Borsaları Var Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Birden fazla Portekiz bankası, “risk yönetimi” ile ilgili nedenlerden ötürü kripto borsalarına ilişkin hesapları kapatmaya başladı.

Portekiz, kriptoyla ilgili karlara sermaye çıkarı vergisi uygulamaması nedeniyle son yıllarda kendisine bir kripto cenneti olarak ün kazandı. Lakin son birkaç ayda, hükümet ve finans kesimi, öbür AB ülkeleri ile uyumlu olarak kriptoyu düzenlemeye istekli görünüyor.

Portekiz Kripto Borsaları Gücünü Kaybediyor

Portekiz’deki büyük bankalar, risk idaresiyle ilgili meseleler nedeniyle Portekiz Bankası’na kayıtlı olan kripto şirketlerinin banka hesabını kapattı.

Bloomberg’te yer alan haberde, Banco Comercial Portugues (BCP) ve Banco Santander’in yanı sıra Caixa Geral de Depósitos, BiG ve Abanca da dahil olmak üzere büyük bankaların kripto borsalarını kapattığı belirtildi. Kapanan kripto borsaları ortasında Criptoloja, Mind The Coin, Luso Digital Assets ve ismini açıklanmamasını tercih eden öteki bir kripto şirketi yer aldı.

Konuyu takip ettiğini söyleyen Portekiz Merkez Bankası Lideri Mário Centeno, finansal kuruluşların istediklerini yapma yetkisine sahip olduğunu belirttiği açıklamasını şu biçimde yaptı:

“Banka hesabı hizmetleri açma yahut sunmaya devam etme kararı, bu üzere durumlarda her bir bankacılık kurumunun uyguladığı risk idaresi siyasetlerine bağlıdır.”

Portekiz Merkez Bankası’nın borsa düzenlemesi, dijital platformların kara para aklama için kullanılmasını ve terörizm finansmanının önüne geçilmesi için unsurlar içeriyor. Fakat, kripto bölümü için şimdi ek düzenleme bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Optimism (OP) Neden Yükseldi ? 4 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

Japonya Yine Kripto ATM’lerine Kavuşuyor Webilginç Kripto Para Haber