içinde

Prime Blockchain, 10X SPAC Birleşme Mutabakatını Sonlandırdı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Açık çek şirketi Capital Venture Acquisition Corp II  kısa bir mühlet evvel yaptığı açıklamada, kripto madenciliği ve altyapı şirketi Prime Blockchain ile 1.25 milyar dolarlık birleşme mutabakatının karşılıklı olarak sonlandırıldığını açıkladı.

Her ne kadar şirketler sıklıkla yaptıkları iş birliği haberleri gündeme gelseler de bazen tam karşıtı de kelam konusu olabiliyor. Bazen mevcut durumlar uyumadığı için bazen de tarafların uyuşmazlığı sebebiyle gerçekleşen mutabakat fesihleri, hem şirketlerin paylarına hem de şirketin büyüklüğüne nazaran piyasalara tesir ediyor. Yakın vakitte Galaxy Digital‘in de BitGo muahedesini fesetmesi üzerine gelen bu haber hayli dikkat çekti.

Galaxy Digital’den Sonra Prime Blockchain ve 10X SPAC de Muahedeyi Feshetti

Yakın vakitte mutabakat koşullarını açıklayan Capital Venture Acquisition Corp II ve Prime Blockchain, yayımladıkları yeni bir evrak ile bu muahedeyi fes ettiklerini açıkladılar. Yaşanan bu feshin tam olarak nedenleri açıklanmasa da özel hedefli satın alma şirketlerine yani SPAC’lerdeki yönelik ilginin azaldığına yönelik argümanlara neden olmuş durumda.

Nisan ayında iş birliğini açıklayan bu iki şirket, son atılım için bir sebep vermediler, lakin bu yıl piyasalar birçok şirketin SPAC mutabakatlarını fişini çekmesine neden oldu. Buna sebep olarak çok yüksek enflasyon ve sakinlik gösteriliyor. 

Geçen hafta beklenenden daha âlâ gelen enflasyon bilgileri bir ölçü umut verdi, fakat analistler, Fed‘in oran artışlarının suratını yavaşlatmadan evvel enflasyonun gerilediğine dair daha sağlam bir ispat arayacağını savunarak çok fazla iyimserliğe karşı ihtarda bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Baby Doge Testnet için Son Hazırlıklar Webilginç Kripto Para Haber

XP, Kripto Platformu Xtage’i Kullanıma Sundu Webilginç Kripto Para Haber